Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Jak oni tańczą?” – V edycja koncertu charytatywnego już w ten weekend w Radlinie

Facebook Twitter

I raz, dwa, trzy... raz, dwa, trzy... Robi się naprawdę gorąco! Trwają ostatnie przygotowania do sobotniego (22.09.) koncertu "Jak Oni Tańczą". W Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie po raz piąty przedstawiciele różnych środowisk z regionu zatańczą na rzecz niepełnosprawnych dzieci...

Próby przed koncertem obserwuje Monika Sokołowska:

A wszystko zaczęło się w 2008 roku…

Wspomina organizator koncertu, Grzegorz Święty. To już piąta edycja charytatywnej imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń w regionie. To oznacza dla organizatorów, co roku nowe wyzwania:

Grzegorz Święty zapewnia, że publiczność nie będzie się nudzić:

W tej edycji, na scenie będzie można zobaczyć między innymi: zastępcę burmistrza Radlina, Zbigniewa Podleśnego; przedsiębiorcę – Czesława Skowronka i nauczyciela z I LO w Rydułtowach – Stanisława Jarocha:

Co zatańczą panowie?

Wśród tańczących pań będzie można zobaczyć dyrygentkę chóralną, Agnieszkę Patalong oraz Beatę Młynarczyk, nauczycielkę z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu:

Piąta edycja imprezy to wyzwanie także dla partnerów zaproszonych gości – za każdym razem muszą bowiem ułożyć nowy układ i spotkać się z nową osobowością:

– mówiły Agata Skaba, Anna Poloczek i Agnieszka Długosz. Sobotni koncert „Jak Oni Tańczą” jest koncertem jubileuszowym. Piątą edycję rozpocznie więc walc wiedeński zatańczony wspólnie przez uczestników wszystkich poprzednich imprez:

– mówili Marieta Kuczera-Rok, Damian Achtelik i Sebastian Bogocz. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia „Radlińska Przystań”. Tak jest od 2009 roku: do tej pory udało się zebrać pieniądze na wyjazdy, warsztaty i różnego rodzaju imprezy integracyjne dla niepełnosprawnych dzieci, którymi opiekuje się organizacja. Koncert w sobotę (22.09.) o 19.00. A bilety – cegiełki można nabyć w radlińskim ośrodku kultury.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022