Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Jak opisać zbrodnię?” Tego dowiesz się dziś (8.11.) w Żorach

Facebook Twitter

Sztuki reportażu śledczego będą uczyć dziś (8.11.) w żorskiej bibliotece. O godz. 18.00 w panelu dyskusyjnym wezmą udział fachowcy w tej dziedzinie. Spotkanie zaplanowano w ramach projektu "Historie ukryte w słowach".

Fot. mbpzory.pl

Joanna Płoska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach:

W tym panelu weźmie udział Cezary Łazarewicz, dziennikarz prasowy, publicysta, autor książek reportażowych, a także laureat Nagrody Nike. Roman Hula to oficer policji, już były, w stanie spoczynku, który też jest autorem książki „Glina”. Wystąpi także Jarosław Sidorowicz, dziennikarz, który zajmuje się dziennikarstwem śledczym, kwestiami politycznymi, ale i dziennikarstwem newsowym.

Projekt „Historie ukryte w słowach” to cykl warsztatów, spotkań, zajęć, wystaw, dyskusji, które mają pokazać na czym polega praca reportera: od momentu zbierania materiałów, poprzez sam proces jego pisania, ale też było spotkanie poświęcone fotoreportażowi i reportażowi radiowemu, czyli opowiadanie historii głosem. A co przed czytelnikami?

Kolejnym wydarzeniem jest relacja z dalekiego kraju. (…) To rozmowa na temat podróżowania, ale także ciekawe spotkanie na temat twórczości Joanny Kos-Krauze. To wielokrotnie nagradzana reżyserka, scenarzystka. Co ciekawe, po tym spotkaniu odbędzie się projekcja filmu. (…)

Spotkanie z Joanną Kos-Krauze 22 listopada o godz. 18.00. W grudniu w żorskiej bibliotece jeszcze dyskusja o reportażu, m.in. z Justyną Kopińską, a też wystawa fotoreportażu uczestników warsztatów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj