Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Jak pić taką wodę?” – Brudna woda w kranach także w Rybniku. Wasze: [WIDEO, FOTO]

Facebook Twitter

Mieszkańcy kolejnej miejscowości skarżą się na brudną wodę w kranach. Do redakcji Radia 90 napływają maile tym razem z Rybnika. M.in. skarży się Krysia i pyta co się dzieje. W jej domu taka sytuacja ma miejsce już trzeci dzień. Zdenerwowany jest też Wojtek, który pyta wprost, kto zapłaci za czyszczenie napełnionego taką wodą basenu? Jak pić taką wodę?

Jak dzisiaj (20.06.) powiedziała nam przed chwilą Karolina Wacławiec, rzeczniczka rybnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, taka sytuacja to efekt zwiększonego poboru wody, spowodowany wysokim temperaturami.

Konieczne było zwiększenie ciśnienia w rurach, a ono doprowadziło do wypłukania osadów z rur, których część jest jeszcze ze stali.

Woda nie zagraża zdrowiu ma tylko podwyższony poziom żelaza. Sieć jest cały czas płukana, ale usuwanie osadu może jeszcze potrwać, nawet do 2 dni.

Urządzenia monitorujące pobór wody pokazały, że w piątkowy (18.06.) i sobotni (19.06.) wieczór rybniczanie zużyli dwa razy więcej wody niż w poprzednie dni. Nadal aktualny pozostaje apel o rozsądne użytkowanie wody.

Zobacz również nasz materiał z soboty:

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj