Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak pierwszaki reagują na zdalne nauczanie? [WIDEO]

Facebook Twitter

Ledwo przeszły z przedszkola do szkoły, a już po kilku tygodniach musiały zamienić sale lekcyjne na domowe pokoje. Pierwszaki nie miały zbyt dużo czasu, żeby poznać szkołę. Dla nich to duże przeżycie. Już nie zabawki a klasa i zeszyty.

Teraz do tego wszystkiego doszedł ekran komputera i komórka.

Robimy wszystko, co możemy, żeby dzieci nie miały dyskomfortu i się uczyły

– mówi Janina Kowol, wychowawczyni pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 3 w Pszowie.

Wrzesień, początek października dało nam bardzo wiele, bo poznaliśmy się. Mogliśmy nawiązać kontakt i współpracę. Bardzo ważna jest tutaj współpraca między mną, jako wychowawcą a nimi i środowiskiem ich rodzinnym. Bardzo wiele to teraz daje do zdalnej edukacji, bo rodzice pomagają, są niezbędni w realizacji tej edukacji.

Moje dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zdalnych lekcjach, oznacza to, że są one dla nich atrakcyjne

– przyznaje Janina Kowol. Często gdzieś z boku są też i rodzice.

Słyszę też takie słowa: „Oj szkoda, że już się ta lekcja kończy”, „chcielibyśmy jeszcze” – jest to miłe i jest to takie potwierdzenie tego, że stanęliśmy na wysokości zadania, żeby ta zdalna edukacja była na wysokim poziomie. Żeby nie zakłóciło to pozyskiwania wiedzy przez uczniów. Ale jest też bardzo duża aktywność rodziców, którzy obok tych dzieci siedzą i czasami nie pozwalają im samemu się wypowiedzieć. Chcieliby się wypowiedzieć za nich.

Umówiliśmy się na jasne zasady, każdy ma przy sobie potrzebne podręczniki i zeszyty. Uzgodniliśmy też, w jakiej kolejności zabieramy głos

– dodaje nauczycielka.

Na początku było wyjaśnione dzieciom, w jaki sposób przystępujemy do odpowiedzi. Tak jak w klasie zasadą jest podniesienie rączki do góry, jeżeli chcemy odpowiedzieć, tak również za pomocą komputera możemy to zrobić. Nie musimy swojej ręki dźwigać do góry, ale możemy nacisnąć przycisk, który mi powie, że ja teraz chce odpowiedzieć…
Radio 90: Ktoś chce zabrać głos…
… czyli dajemy swoją łapkę do góry i na prawdę już ci pierwszoklasiści wiedzą doskonale i potrafią załączyć mikrofonik, potrafią go wyłączyć.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024