Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak podziękować rodzicom w dniu ślubu: publicznie czy w kuluarach? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Dla wielu par podziękowanie dla rodziców jest obowiązkowym elementem scenariusza ślubnej uroczystości. To świetna okazja do wyrażenia wdzięczności za wsparcie ze strony rodziców. Nie zawsze jednak publiczna forma podziękowań jest najlepszym wyborem. Na które rozwiązanie się zdecydować? Jak podziękować rodzicom w dniu ślubu? W naszym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki.

Wsparcie rodziców bywa nieocenione. To oni często są „mózgiem” uroczystości, wspierając parę logistycznie, a często również finansowo. Odciążają nowożeńców, przejmując część obowiązków związanych z organizacją i doradzają w doborze sali, sukienki i garnituru czy menu. A nawet jeśli nie uczestniczą bezpośrednio w przygotowaniach – choćby ze względu na odległość, mogą wspierać parę poradami i ciepłymi słowami. Dla wielu par młodych bardzo ważne jest to, aby odpowiednio im za to podziękować. Dziękują nie tylko za wsparcie w organizacji uroczystości, ale również za trud włożony w ich wychowanie, przekazanie wspaniałych wzorców i budujących wartości oraz wiarę w ich związek. To, jak koniec końców będą brzmiały podziękowania, zależy tylko od pary.

Co na podziękowania dla rodziców? Pomysły na upominki

Warto przypieczętować podziękowania symbolicznym prezentem. Szeroki przekrój podarunków zaprojektowanych z myślą o rodzicach jak choćby skrzynki i pudełka z życzeniami można znaleźć w ofercie polskiej marki ślubnej artMA. Co w nich umieścić jako prezent dla rodziców? Kilka pomysłów marka podsuwa na swoim blogu:

Zastanówcie się nad ulubionymi akcesoriami Waszych rodziców lub tymi, na które zwykle nie chcą sobie pozwolić, twierdząc, że mają pilniejsze wydatki. Czas ich trochę porozpieszczać – słodyczami, dobrym alkoholem, luksusowymi perfumami lub kosmetykami. Drewniane pudełeczko w wersji mini to również świetny dodatek do prezentu, na którym możecie umieścić krótką dedykację ze szczerymi słowami podziękowania dla rodziców.

Ciekawą alternatywą może być grawerowany dyplom czy statuetka. Możesz również wybrać dekoracyjne skrzynki na alkohol opatrzone odpowiednią dedykacją. Możliwości jest naprawdę sporo!

Drewniana skrzynka na podziękowania dla rodziców

Publiczne czy w kuluarach? Jakie powinny być podziękowania dla rodziców?

A jak powinny wyglądać? Niektórzy decydują się na podziękowania dla rodziców w kuluarach. Inni z kolei wolą zrobić to publicznie. Warto dokładnie przemyśleć tę kwestię, aby każdy mógł poczuć się komfortowo. Nie wszyscy lubią znajdować się w centrum uwagi – a tak właśnie dzieje się w przypadku publicznych podziękowań. Niektórzy rodzice mogą poczuć się w takiej sytuacji skrępowani i zakłopotani, zwłaszcza na dużych weselach. Jeśli podejrzewasz, że nie do końca im się to spodoba, nie warto ryzykować. Podziękowania w kuluarach najlepiej wybrać także w przypadku, gdy rodzice są rozwiedzeni.

Warto również pomyśleć o sobie. Nie wszystkie pary czują się swobodnie, mając przed sobą perspektywę publicznego wystąpienia. Najlepiej szukać złotego środka, dbając o komfort obu stron. Podziękowania nie muszą być przecież widowiskowe – liczy się sam gest.

Statuetka podziękowanie dla rodziców

Pomysły na oryginalne podziękowania dla rodziców – najpopularniejsze rozwiązania

Jeśli wybierzesz publiczne podziękowania, możesz wybrać klasyczną przemowę lub bardziej alternatywne rozwiązania, jak na przykład:

  • wyświetlenie filmu dokumentującego Wasze wspólne chwile wraz z rodzicami i ich małżeńską ścieżkę (o ile dysponujesz takimi materiałami),
  • zainaugurowanie wspólnego tańca,
  • pokaz slajdów ze zdjęciami z dzieciństwa i dokumentującymi małżeństwo rodziców,
  • odtworzenie utworu nawiązującego do tematyki rodzicielskiej / rodzinnej (jak choćby klasyk – „Cudownych rodziców mam”.

Każdy z tych sposobów jest na swój sposób wyjątkowy i z pewnością zapadnie rodzicom w pamięć!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj