Jak poradzili sobie lekkoatleci z regionu?

Za nami Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham. Lekkoatleci z Polski spisali się w nich rewelacyjnie, zdobywając 5 medali i zajmując klasyfikacji medalowej trzecie miejsce. Jeden z nich wywalczyła raciborzanka, Justyna Święty-Ersetic. Jak radzili sobie inni sportowcy z naszego regionu?

Justyna Święty-Ersetic najpierw walczyła indywidualnie na dystansie 400 metrów. Pewnie awansowała do finału, w którym była ostatecznie czwarta. Krążek wywalczyła natomiast wraz z koleżankami ze sztafety 4×400 metrów. Polki ukończyły bieg na trzecim miejscu, ale ponieważ zdyskwalifikowana została druga na mecie sztafeta Jamajki, cieszyły się ze srebra.

Z dużymi nadziejami jechała na czempionat sprinterka z Żor, Ewa Swoboda. 7.24 w biegu na 60 metrów starczyło na półfinał, ale tu był o jedną setną wolniejsza i ten czas nie dał już jej awansu do biegu finałowego.

W Birmingham wystąpił także, na zaproszenie organizatorów, płotkarz SMS-u Victorii Racibórz, Dawid Żebrowski. W biegu eliminacyjnym na 60 metrów przez płotki Polak zahaczył jednak o jeden z pierwszych płotków i ostatecznie był 7. 10 lokatę wywalczył natomiast pochodzący z Cieszyna kulomiot Michał Haratyk, który pchnął kule na odległość 20 metrów i 69 centymetrów. Nie pozwoliło mu to na awans do ścisłego finału.

Sezon halowy powoli dobiegał będzie końca. Nasi lekkoatleci już wkrótce przygotowywać się będą do sezonu letniego i startów na otwartych stadionach.