Jak poszło naszym III-ligowcom w ten weekend?

Coraz lepiej radzą sobie występujący w trzeciej lidze piłkarze Pniówka Pawłowice. W miniony weekend (28/29.10) zespół występujący w trzeciej lidze odniósł piąte, kolejne zwycięstwo. Tym razem Pniówek pokonał na własnym boisku 2:1 Piat Żmigród.

Gole dla zwycięzców strzelili, Dawid Weis oraz Wojciech Caniboł. Wygrana mogła być wyższa, ale gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Dzięki kolejnym zdobytym trzem punktom zespół z Pawłowic awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Swój mecz przegrali natomiast piłkarze ROW-u Rybnik. Rybniczanie podejmowali lidera, rezerwy Śląska Wrocław i ulegli gościom 2:3. Gole dla ROW-u strzelali Piotr Pacholski i Marcin Wodecki. Ich zespół mógł pokusić się o zwycięstwo, ale zmarnował kilka stworzonych sytuacji bramkowych. Zły po meczu był strzelec jednej z bramek, Marcin Wodecki:

Jak można tracić bramki- ja nie wiem, że mamy bodajże 21 bramek straconych, a wiemy o tym, że zawsze strzelimy, prędzej czy później te bramki zawsze będą wpadać. Dzisiaj to było, tydzień temu, dwa tygodnie temu. Ofensywnie bardzo dobrze wyglądaliśmy, bo każdy się pokazywał do gry, każdy chciał tę piłkę i były strzały, wszystko było. Niestety dzisiaj Wrocław miał trzy sytuacje, cztery i je wykorzystał. Niw wiem, musimy sobie coś tam powiedzieć w szatni mocniejszego, wyciągnąć jakieś wnioski, bo naprawdę potrafimy, musimy tylko mniej bramek tracić.

„Ciężko wygrać mecz, jeżeli nie wykorzystuje się stwarzanych sytuacji” – dodaje trener ROW-u, Michał Podolak:

Spokojnie w pierwszej połowie mieliśmy cztery dogodne sytuacje do zdobycia bramki: słupek, obrona bramkarza- nie udało się, ale znowu zmora nasza tj. gra w naszej defensywie. Zbyt proste sytuacje, praktycznie przeciwnik w pierwszej połowie miał trzy sytuacje, z czego wykorzystał dwie, a my musimy się męczyć. W pierwszej połowie, w drugiej stwarzamy multum dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, niestety nie potrafimy tego przekuć na trzy punkty. Nie szukamy usprawiedliwienia, my wiemy, że to są elementy, nad którymi musimy pracować. Cały czas to robimy, natomiast należałoby też w końcu zagrać jakiś mecz, drugi na zero.

ROW jest 11. w tabeli grupy trzeciej III ligi. W najbliższy weekend Pniówek zagra na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry, a kibiców w Rybniku czekają derby, ROW Rybnik kontra Polonia Bytom.