Jak radzą sobie piłkarki nożne TS ROW Rybnik?

Coraz lepiej idzie im w pierwszoligowych rozgrywkach. W ostatnim spotkaniu okazały się lepsze od dotychczasowego wicelidera Resovii Rzeszów. Rybniczanki wygrały mecz 1:0, a zwycięstwo dała im bramka strzelona w 60. minucie spotkania przez Dominikę Rosak.

Z wygranej cieszył się po meczu trener TS ROW-u, Łukasz Wojtala:

Ważne 3 punkty, ciężko na nie czekaliśmy, żeby zapunktować u siebie o pełną pulę. Byliśmy na to przygotowani, że Resovia zacznie bardzo mocno. Stworzyli w pierwszej minucie sytuację, na szczęście rewelacyjnie zachowała się nasza bramkarka. Później zespół złapał odpowiedni rytm. Nad tym pracowaliśmy, założenia zostały zrealizowane, to my zabieramy 3 punkty. Akurat dziś mieliśmy tą przyjemność, że graliśmy na Stadionie Miejskim, to jest Rybnik, nasz dom.

Wygrana z Resovią to czwarte zwycięstwo w tym sezonie piłkarek ROW-u Rybnik. Rybniczanki awansowały na 5. miejsce w tabeli 1 ligi, ale mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie.