Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak rozpocznie się rok szkolny w powiecie cieszyńskim?

Facebook Twitter

W Radiu 90 sprawdzamy jak będzie wyglądał rok szkolny w regionie. W jakim systemie będą uczyli się uczniowie? Jak będzie wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego? Te pytania zadajemy władzom powiatu cieszyńskiego, gdzie działają 3 licea i 10 zespołów szkół ponadpodstawowych.

fot. pixabay.com

Czy nie będzie problemu z transportem uczniów? Mówi starosta cieszyński, Mieczysław Szczurek:

Myślę, że bez najmniejszego problemu sobie poradzimy. Dyrektorzy podeszli do tego dość odpowiedzialnie, przede wszystkim podzielili rozpoczęcie nauki na różne godziny. Będzie to o tyle kłopotliwe, że będziemy musieli uruchomić dodatkowe kursy. Z drugiej strony będzie to bezpieczne, bo będzie mniej młodzieży w jednym autobusie. Wydaje się, że wystarczą podwójne autobusy. (…) Każdy początek roku jest trudny, a ten jest jeszcze trudniejszy, ale myślę, że za 2 tygodnie będziemy to spokojnie wspominać.

Powiat nie planuje na razie wprowadzenia nauczania zdalnego czy hybrydowego, podkreśla starosta Szczurek:

Jeżeli sytuacja utrzyma się taka jak jest, to nie planujemy ograniczeń. Sytuacja może się zmieniać dynamicznie. Myślę, że większe problemy mają inni w mniejszych szkołach, my w dużych w naszym powiecie mamy lepszą sytuację. Myślimy raczej o środkach bezpieczeństwa.

Na razie w związku z pandemią nie będzie w szkołach ponadpodstawowych w powiecie cieszyńskim dwuzmianowości. Obecnie uczęszcza do nich nieco ponad 6 tysięcy uczniów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022