Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak Rybnik chce pomóc przedsiębiorcom?

Facebook Twitter

Władze Rybnika przedstawiły program pomocy przedsiębiorcom. Na co mogą liczyć ci, którzy z powodu epidemii koronawirusa zostali ekonomicznie dotknięci?

To ulgi podatkowe i w czynszach. I tak, tym, którzy prowadzą działalność gastronomiczną w lokalach należących do miasta, zostanie obniżony czynsz do symbolicznej złotówki przez dwa miesiące w kwietniu i maju. W lokalach, w których prowadzona jest działalność inna niż gastronomiczna, czynsz obniżony będzie o 50%. Dlaczego tyle? Taka propozycja wyszła ze strony Zakłady Gospodarki Mieszkaniowej.

Miasto Rybnik zapowiada również odstąpienie w tym roku od waloryzacji stawek czynszu. Ulgi podatkowe będą rozpatrywane indywidualnie. Będzie trzeba jednak skorzystać z platformy epuap, jak podkreślają urzędnicy, można to zrobić zdalnie. Szczególnym powodem do udzielenia ulgi ma być okres obowiązkowego zawieszenia działalności. Czy to robi miasto Rybnik to dużo, czy mało? Miasto ma dbać o dochody i mamy ograniczone możliwości – usłyszeliśmy w odpowiedzi od Agnieszki Skupień rzecznika UM w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj