Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak się mamy kąpać w zimnej wodzie? Pytają nas pielęgniarki z oddziału covidowego w WSS nr 3 w Rybniku

Facebook Twitter

Jak piszą w liście do redakcji, na oddziale nie ma ciepłej wody.'' Po kontakcie z zarażonymi pacjentami jesteśmy zobowiązane do zmiany kombinezonów i kąpieli, a w kranie tylko zimna woda. Prosimy o pomoc'' - piszą do nas pielęgniarki.

Rzecznik WSS nr 3 w Rybniku potwierdza w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, że na oddziale covidowym nie ma ciepłej wody:

Radio 90: Jak to jest możliwe, że na oddziale covidowym nie ma ciepłej wody?

Maciej Kołodziejczyk: Nie ma ciepłej wody na oddziale covidowym, to jest fakt. Mamy tam dosyć poważną awarię kolektora. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że to jest oddział strategiczny i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, natomiast musimy sobie też zdawać sprawę z tego z czym mierzymy się w szpitalu, jeżeli chodzi o instalację wodno-kanalizacyjną.

Radio 90: Instalacja jest stara i wymaga remontu, ale jak to jest możliwe, że ten oddział powstał w ogóle?

Maciej Kołodziejczyk: To nie jest tak, że od samego istnienia oddziału covidowego tam nie było ciepłej wody, to jest po prostu awaria. Obiekt jest z 1995 roku, żeliwne rury, state technologie – tak naprawdę te instalacje wymagają gruntownej przebudowy a nie łatania, a to co my robimy to jest w zasadzie łatanie.

Jak zapewnia rzecznik rybnickiego szpitala, awaria będzie dziś (31.03.) usuwana. Ciepła woda powinna pojawić się najpóźniej do końca tygodnia na oddziale covidowym:

Maciej Kołodziejczyk: Awaria jest usuwana i ja myślę, jestem optymistą, że do końca tygodnia, najpóźniej, ciepła woda się pojawi.

Radio 90: Jak się mają myć pielęgniarki w zimnej wodzie?

Maciej Kołodziejczyk: Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że to jest coś co wpływa na komfort pracy nie tylko personelu ale też pacjentów.

Rzecznik podkreśla, że aby całkowicie rozwiązać problem, konieczna jest wymiana całych pionów. Bo ciepłej wody nie ma także na oddziale neurologii i ginekologii. Koszt wymiany to około 100 tysięcy złotych. WSS nr 3 w Rybniku nie ma dziś pieniędzy na ten cel, dlatego też zwrócił się do Urzędu Marszałkowskiego o pożyczkę.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj