Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Jak się starzeć bez godności?” – biblioteka w Jastrzębiu zaprasza na spotkanie

Facebook Twitter

Biblioteka w Jastrzębiu zaprasza na Wieczór Kobiet pod przewrotnym tytułem: "Jak się starzeć bez godności".

biblioteka

W czwartek (9.03) od 18.00 spotkanie autorskie z Ewą Winnicką i Magdaleną Grzebałkowską, autorkami książki i podcastu pod takim tytułem. Kobiety w swoim gronie chcą rozmawiać o starzeniu się, bez owijania w bawełnę, z humorem i dystansem.

Ewa Winnicka – reporterka, autorka książek Londyńczycy, Angole, Nowy Jork zbuntowany, Milionerka, Był sobie chłopczyk oraz Greenpoint. Współautorka książek Głosy i Władcy strachu (napisanych wspólnie z Dionisiosem Sturisem), a także 1968 (z Cezarym Łazarewi­czem). Trzykrotna laureatka nagrody Grand Press, laure­atka Nagrody Gryfia, nagrody dla najlepszej książki roku przyznawanej w ramach Festi­walu Reportażu w Lublinie oraz nagrody MediaTory. Otrzymała również nominacje do Nagrody Nike, Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka „Gazety Wyborczej”, specjalizująca się w reportażu biograficznym i historycznym. Laureatka nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Autorka bestellerowych biografi Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego, Beksińscy. Portret podwójny, Komeda. Osobiste życie jazzu, a także reportaży historycznych: Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia i 1945. Wojna i pokój, za który otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Nike.

biblioteka

fot. biblioteka.jastrzebie.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023