Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak się tłumaczą łamiący przepisy?

Facebook Twitter

Było szybciej... wyszliśmy tylko na spacer... wracam z pracy i leżę- to tylko niektóre przykłady tłumaczeń mieszkańców Żor, sprawdzanych, czy przestrzegają kwarantanny.

Od czasu wprowadzenia kolejnych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 tj. od 1 kwietnia br. żorscy policjanci interweniowali blisko setkę razy w związku z naruszeniami przepisów porządkowych. Jedną trzecią spraw rozpatrzy sąd, do którego trafiają wnioski o ukaranie w przypadku odmowy przyjęcia mandatu karnego.

W środę (8.04.) policjanci w dzielnicy Rowień, pod wieczór napotkali nastoletnią parę. Kiedy zapytali, dlaczego wyszli z domu bez opieki dorosłych, młodzi ludzie wyjaśnili, że spędzają razem urodziny koleżanki i postanowili się przejść na spacer. 17-latków mundurowi odprowadzili do domu i teraz wyciągną konsekwencje wobec ich opiekunów, którzy są odpowiedzialni za nadzór nad niepełnoletnimi.

W czwartek (09.04.) przed godz. 10.00 stróże prawa interweniowali z kolei na osiedlu Księcia Władysława, gdzie za blokiem miał leżeć upojony alkoholem mężczyzna. Gdy obudzili śpiącego 59-latka, ten oburzył się i zaczął krzyczeć, że właśnie wraca z pracy. Był wulgarny, a jego zachowanie wskazywało, że alkoholu wypił sporo. Wskazywała na to również leżącą obok, rozpoczęta butelka mocniejszego trunku.

Inny patrol w czwartek wieczorem, w rejonie ulicy Folwareckiej zauważył idącego przez park mężczyznę, który dopiero po trzecim komunikacie wyemitowanym z głośnika zastosował się do poleceń policjantów i zawrócił. 24-latek stwierdził w rozmowie z mundurowymi, że nikt mu nie będzie mówił, co ma robić, a na swoje usprawiedliwienie odpowiedział, że wszedł do parku pomimo zakazu, gdyż w ten sposób chciał sobie skrócić drogę do domu.

Wszystkie interwencje znajdą teraz swój finał w sądzie, który dla przypomnienia, na nieprzestrzegających przepisów porządkowych może nałożyć karę do 5 tys. złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023