Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak słuchacze Radia 90 dbają o zęby swoich dzieci? Finał zabawy

Facebook Twitter

Patenty na czyste zęby dzieci? Rodzice z całego regionu zdradzali co robią, aby zmobilizować maluchy do porządnego mycia ząbków. Mają swoje sposoby: śpiewanie piosenek, barwiące pasty do zębów i klepsydra odmierzająca czas. Dziękujemy za udział w zabawie, oto zwycięskie zgłoszenia.

Dominika z Radlina

Razem z swoim 4- latkiem myjemy ząbki podczas gdy śpiewam wymyśloną piosenkę na temat mycia zębów: „Śliczne ząbki masz, komu je dasz? Takie ładne ząbki, takie śliczne ząbki. Nasze perełeczki, kochane ząbeczki, takie piękne ząbki takie ładne ząbki”. Synek się wtedy wesoło uśmiecha otwierając szeroko buzię a ja mam dostęp do wszystkich jego ząbków.

Z Dominiką rozmawiała Martyna Wachtarczyk:

Agnieszka z Krostoszowic:

1. Mamy kilka szczoteczek (elektryczną lub grającą), dziecko codziennie ma wybór, którą szczoteczką chce myć zęby.

2. W trakcie mycia czas odliczamy klepsydrą, co dodatkowo jest fajną zabawą (czy zdążymy wyszczotkować ząbki przed upływem czasu?)

3. Mamy tygodniowy plan mycia, zaznaczamy czy dziecko myło zęby rano i wieczorem, jeśli cały tydzień jest zaznaczony, wówczas należy jej się nagroda.

4. Czytamy dziecku książki, o tym jak dbanie o zęby jest ważne w jej życiu

Posłuchajcie rad Agnieszki, rozmawiał z nią Mariusz Ryszki:

Julia z Rybnika:

Mam 2 dzieci – chłopców w wieku 6 i 8 lat. Od pierwszego ząbka starałam się, żeby mycie zębów było zabawą. Gdy byli mali podczas mycia ząbków recytowałam im wiersz „Lokomotywa”, potem czas szczotkowania wyznaczała piosenka – ulubiona w danym tygodniu. Obecnie mamy klepsydrę. Dodatkowe elementy sprawiły, że dzieci podczas szczotkowania dobrze się bawiły, a sama czynność weszła im w nawyk i jest czymś naturalnym.

Co mówiła Julia w programie popołudniowym Radia 90? Posłuchajcie:

Martyna  z Rydułtów:

Płyn barwiący bardzo spodobał się dzieciom, bo jest w ich ulubionym kolorze – „blu” jak to mówi młodszy, parę razy z płynem na zachętę a później dzieci same upominały się ze już czas na mycie ząbków, szczoteczka z bohaterem z bajki również „robi robotę „, bo mycie zębów z Chase’em na szczoteczce jest o wiele przyjemniejsze . Ewentualnie „wyścigi ” do łazienki, który pierwszy myje ząbki.

Jak to się sprawdza? Martyna tłumaczyła w programie popołudniowym w czwartek:

Patrycja z Zebrzydowic:

Syna zachęciłam do mycia ząbków bardzo łatwo, przed pierwszym  myciem dałam czekoladę, potem pokazałam że jak będzie biała pasta do zębów to znaczy że nie ma robaczków co jedzą zęby. I tak do dziś sprawdza czy są czy ich nie ma. Ma szczoteczkę mrygającą pandę, która wskazuje czas mycia.

Oto te rady z programu popołudniowego w piątek, to był finał naszej zabaw:

Dużo rad na temat zdrowych zębów znajdziecie w tym materiale:

Dziękujemy za udział w zabawie!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022