Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak spędzacie wakacje? Odwiedziliśmy Ośrodek Wypoczynkowy w Olzie [FOTO]

Facebook Twitter

"Złote piaski w Bułgarii są przereklamowane, tu jest lepiej" - mówi nam Bułgar, który postanowił spędzić wakacje z rodziną w Ośrodku Wypoczynkowym w Olzie. Przyjeżdżają tu także Niemcy, Czesi oraz mieszkańcy z całego niemalże południa Polski. Z workiem gadżetów Radia 90 dziś odwiedziliśmy Was na miejscu, co nam powiedzieliście?

Dziś Radio 90 postanowiło sprawdzić, co ich przyciąga do tego miejsca. Jak mówią nam wypoczywający, to czysta woda, piaszczysta plaża z palmami, mnóstwo atrakcji dla dzieci i pyszna kuchnia. Nic dziwnego, że przyjeżdżają tu turyści z zagranicy.

Ja jestem z Bułgarii

Radio 90: To my jeździmy do Bułgarii na Złote Piaski, a Ty tutaj w Olzie?

No dokładnie, Złote Piaski są już przereklamowane, tu jest lepiej.

Radio 90: Dobry Den, to także słyszymy w Ośrodku Wypoczynkowym Olza, bo przed nami goście z Czech?

Tak, jesteśmy z Czech, z Ostrawy-Poruby.

Radio 90: Poruba, znam to kąpielisko, parę razy tam byłem. Dlaczego przyjeżdżacie tutaj?

Tutaj to wygląda tak, jak byśmy byli nad morzem. Są palmy, tu jest naprawdę pięknie. Minimum dwa razy w roku przyjeżdżamy tutaj. Ja tak uważam: Czesi powinni jeździć do Polski a Polacy do Czech- tak to ma być.

To wyjątkowe miejsce nie brakuje atrakcji dla dzieci i dorosłych:

Super infrastruktura, bo i gastronomia i tutaj okolica fajnie urządzona- super, bardzo nam się podoba.

Posyłałem znajomym zdjęcia, to się dziwili, gdzie my w ogóle jesteśmy. Daleko wyjeżdżają, a tu pod nosem takie fajne miejsce.

Dzieciom się też podoba, siedzą w wodzie, właśnie byliśmy na rowerkach.

Super, że jest piaszczysta plaża, są rowerki wodne, można skorzystać z wielu atrakcji […]

Jest strefa dla małych dzieci, jest płytko, cały czas można mieć dziecko na oku. Wszystkie dmuchańce tu są, są przystępne ceny. Wszystkie atrakcje tu są […]

Jesteśmy z Zakopanego, byłem tu 15 lat temu i teraz jest zupełnie inaczej, jak na Majorce. Fajnie to wszystko zrobili, ktoś miał głowę […]

Płytkie dosyć wyrównane dno, bo ten spadek też jest taki do opanowania przez dzieci. Można spokojnie wypocząć, naprawdę wszyscy się tutaj dobrze czujemy […]

Do Olzy można wybrać się na jeden dzień, weekend albo na dłuższy urlop. Noc w Ośrodku Wypoczynkowym można spędzić w nowoczesnych domkach:

Czwarty raz tutaj jesteśmy.

Radio 90: Śpicie tutaj?

Tak w domku. Domki są fajne, tarasy są fajne na słoneczku.

Żona zanim się poznaliśmy, to mi zaproponowała pierwszy urlop, to była majówka 2018. Co roku tutaj jeździmy, bo tutaj jest fajnie […]

Na miejscu można spotkać także wiele osób które przyjechały do Olzy kamperami, lub biwakują na polu namiotowym:

Przyjechaliśmy tutaj kamperem. Chwalimy. Poznaliśmy to miejsce z polecenia. Jesteśmy w takiej grupie kempingowej, gdzie jeden drugiemu coś poleca. Warunki sanitarne, to jest najważniejsze […]

Dużo osób nam polecało to miejsce, także uznaliśmy, że się tutaj wybierzemy.

Ja już jestem tutaj drugi raz, pierwszy raz byłem tutaj na weekend i stwierdziłem, że powinniśmy się tutaj wybrać ekipą tak na dłuższy czas, bo to jednak z kolegami z koleżanką jest lepiej.

Jest urlop, wypoczywamy, przyjeżdżamy tu dość często pod namioty. Jest tu sporo atrakcji, fajna atmosfera. Pogoda jest super, można tu odpocząć, poopalać się, popływać.

Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwają ratownicy. Jednym z nich jest Marek Haśko:

Marek Haśko: Mamy przede wszystkim tutaj wypożyczalnie rowerków wodnych, są kajaki, można wypożyczyć deskę do pływania z wiosłem. Jest park wodny no i kąpielisko, przede wszystkim kąpielisko.

Radio 90: Atrakcji tutaj nie brakuje, trzeba mieć oczy wszędzie.

Marek Haśko: Musi być tutaj bezpiecznie, zachęcamy poprzez nagłośnienie, mówimy o tym, żeby przede wszystkim rodzice zwracali uwagę na swoje dzieci tu w wodzie i żeby bezpiecznie i miło spędzić tutaj czas.

Zobaczcie, jak spędzaliście dzisiejsze popołudnie z Radiem 90:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023