Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak spędzić aktywnie wolny czas?

Facebook Twitter

Aktywne spędzanie wolnego czasu to rosnący trend wśród społeczeństwa. Coraz częściej na ulicy czy w parku możemy spotkać osoby, które biegają, jeżdżą na rowerze, rolkach. Skąd brać motywację do ćwiczeń?

fot.Pixabay/matanVizel

Najtrudniejsze bywają początki. Często nie wiemy jaka aktywność fizyczna będzie dla nas odpowiednia. Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest sporo. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie wśród poniższych propozycji coś dla siebie:

  • Spacer – najprostsza oraz nie wymagająca nakładów finansowych forma spędzania czasu wolnego. Tutaj specjalistyczny sprzęt nie jest nam potrzebny. Pogoda sprzyja ku temu, aby wybrać się ze znajomym na mały spacer po parku.
  • Taniec – tutaj otwiera się przed nami cały wachlarz możliwości. Taniec brzucha, hip-hop, jazz czy salsa. Taki trening poprawi nasze samopoczucie oraz kondycję. Oczywiście nowo poznane ruchy możemy wykorzystać także na imprezach rodzinnych, weselach, domówkach.
  • Bieg – w ostatnich latach zyskał on wielu fanów. Sport praktycznie dla każdego. Wygodne buty, rozsądnie postawiony cel i można ruszać przed siebie. Parę dobrych treningów, a dobiegnięcie do odjeżdżającego autobusu nie będzie już wyzwaniem.
  • Rower – sprawmy by stał się on naszym podstawowym środkiem transportu. Będzie to miało dobry wpływ na kondycję nie tylko fizyczną, ale i finansową. Warto też przy okazji postawić sobie cel naszej podróży, możemy połączyć ją ze zwiedzaniem.
  • Fitnesssystematyka przyniesie nam ogromne rezultaty. Na siłowniach możemy spotkać się z dużym wyborem zorganizowanych zajęć. Popularnością cieszą się zumba, pilates czy cross fit. Warto dobrać dla siebie sport o odpowiedniej intensywności oraz stopniu zaawansowania.
  • Siłownia pod chmurką – praktycznie w każdym mieście możemy już spotkać siłownię na świeżym powietrzu. Warto z nich skorzystać, będzie to miało bardzo dobry wpływ na nasze kości.
  • Pływanieto sport polecany dla osób, które nie chcą nadmiernie obciążać swoich stawów, oraz spalić kalorie.
  • Squashma już swoje grono fanów. Treningi są bardzo intensywne i dynamiczne. Dla osób kochających smak rywalizacji. Niesie za sobą wiele dobrego : poprawa kondycji, koordynacji, samopoczucia oraz poczucia równowagi. Uwaga – to wciąga.
  • Skakanka, rolki – idealny trening cardio. Przy okazji pozwala nam wrócić do czasów młodości i znów poczuć się jak dziecko. Wpłynie dobrze na naszą talię oraz humor.

Pamiętajmy, sport jest idealną formą wypoczynku, relaksu a przy okazji poprawia naszą formę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024