Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jak świętować niepodległość? Radośnie, na „Lekcji śpiewania patriotycznego” w Cieszynie

Facebook Twitter

Już 11 listopada, w poniedziałek, zapraszają na 13.00 na cieszyński rynek. Na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu rozdawane będą śpiewniki, które już znajdziecie na radio90.pl.

11 listopada – jak świętować niepodległość?

Patriotyzm wcale nie musi być smutny, niezmiennie od 8 lat udowadniają to uczestnicy cieszyńskich „Lekcji śpiewania patriotycznego”. Tak będzie również i w tym roku. 11 listopada na wspólnym śpiewaniu, tradycyjnie na rynku w Cieszynie spotkają się mieszkańcy, władze miasta i powiatu cieszyńskiego oraz przyjezdni, których urzekła formuła koncertu.

Spotkają się, by kultywować tradycję polskiej pieśni i piosenki z okresu powstań, wojen toczonych w obronie niepodległości i innych ważnych momentów dziejowych Narodu Polskiego. Śpiewanie tych pieśni- zdarza się, że z trudem wyszperanych z zakamarków przeszłości, często znanych tylko z tytułu- stało się już cieszyńskim sposobem wyrażania patriotyzmu i radosnego świętowania.

Lekcja- tak jak zwykle- będzie miała charakter koncertu, w którym głównym wykonawcą będzie jednak publiczność, a nie artyści. Oczywiście przewidziane jest profesjonalne wsparcie aktorów Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie oraz Chóru Wyższobramskiego. Koncert poprowadzą Rudolf Moliński i Grzegorz Widera, a aranżacja i akompaniament nadal pozostanie domeną Bogusława Haręży.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, uczestnicy śpiewania otrzymają okazjonalny śpiewnik, który stanowić będzie pamiątkę wydarzenia.

Link do pobrania śpiewnika na rok 2019

Wydanie śpiewnika „Na żołnierskiej służbie” finansowało Miasto Cieszyn oraz Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Śląska Cieszyńskiego- to pomysłodawca i organizator wszystkich „Lekcji śpiewania patriotycznego”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2020