Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak szukać informacji w archiwum? Biblioteka zaprasza na kolejne spotkanie genealogiczne

Facebook Twitter

W czwartek (15.12) takie spotkanie w Raciborzu, w bibliotece przy Kasprowicza. Interesujące spotkanie, dla tych, którzy chcą rozpocząć poszukiwania historii własnej rodziny.

fot.pixabay.com

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Połączeni dziedzictwem”. Tematem kolejnego spotkania dla pasjonatów genealogii będzie korzystanie z zasobów archiwów państwowych. Wizyta w takim archiwum to obowiązkowy punkt poszukiwań historii własnej rodziny – o tym jak przygotować się do takiej wizyty opowie Krzysztof Langer, kierownik oddziału Archiwum Państwowego w Raciborzu.

Wizyta w archiwum może kojarzyć się z wizytą urzędową i onieśmielać procedurą zamawiania materiałów. Spotkanie z archiwistą dostarczy niezbędnej wiedzy do przeprowadzenia skutecznej kwerendy, zarówno w źródłach zdigitalizowanych jak i tych zgromadzonych na miejscu. Oprócz prezentacji, którą przygotował kierownik raciborskiego oddziału AP podczas spotkania będzie możliwość zadania pytań.

  • „Jak szukać informacji w archiwum?”
    15 grudnia, godz. 17.00 – Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023