Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak szybko zapuścić włosy? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Długie, piękne i gęste włosy to marzenie wielu osób - w końcu fryzura jest jedną ze składowych tego, jak się jest odbieranym i jak się prezentuje. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zapuszczanie włosów. Niestety proces ten jest długi, ponieważ włosy rosną naprawdę niewiele w przeciągu miesiąca. Jednak czy da się ten proces chociaż odrobinę przyspieszyć?

Nie zawsze jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, ale zawsze warto próbować. Szczególnie, że na przestrzeni wielu lat zostało wypróbowanych wiele pomysłów i produktów, których działanie faktycznie przynosiło efekty. Co zatem można zrobić aby twoje włosy faktycznie rosły szybciej?

  1. Jak szybko zapuścić włosy – czy jest tylko jedna droga?
  2. Porost włosów – jak często podcinać końcówki, aby fryzura prezentowała się pięknie?
  3. Zapuszczanie włosów – jak dbać o końce włosów?
  4. Jak szybko zapuścić włosy – istota diety w poroście włosów
  5. Zapuszczanie włosów – suplementy, które warto przyjmować?
  6. Kosmetyki – czy są ważne w procesie zapuszczania włosów?
  7. Gdzie kupić suplementy i kosmetyki do włosów?

Jak szybko zapuścić włosy – czy jest tylko jedna droga?

Zdrowe włosy rosną mniej więcej po centymetrze na każdy miesiąc – czasami nieco mniej, czasami więcej. Nie jest to jednak tempo, które można byłoby uznać za szybkie. Jak więc przyspieszyć wzrost włosów? I czy jest tylko jedna droga aby tego dokonać? Oczywiście możliwości jest wiele – jednak wszystkie cechują się jednym, muszą być wykonywane regularnie. Niezależnie więc, czy przy zapuszczaniu włosów będziesz spożywać suplementy, masować skórę głowy, czy używać kosmetyków musisz po prostu być w tym wytrwałą.

Porost włosów – jak często podcinać końcówki, aby fryzura prezentowała się pięknie?

Czy należy podcinać końcówki włosów podczas procesu zapuszczania? Wielu ekspertów jest zgodnych – tak, należy to robić. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, żeby uniknąć rozdwajania, które może później doprowadzić do wykruszania się włosów nawet w ich połowie. Jak często więc obcinać końcówki chcąc zapuścić włosy? Najlepiej jest robić to raz na dwa miesiące, chociaż niektórzy eksperci zalecają nawet częstsze obcinki, raz na cztery do sześciu tygodni dla poprawy kondycji włosów.

Zapuszczanie włosów – jak dbać o końce włosów?

Oczywiście o końcówki należy również dbać – szczególnie wtedy, gdy włosy są już wystarczająco długie, aby ocierać się o ramiona. Warto wyzbyć się przede wszystkim suszenia włosów, szczególnie gorącym nawiewem. Oprócz tego istotne jest stosowanie kosmetyków, których celem jest zabezpieczanie końcówek włosów – takich, jak jedwab w płynie. Jeżeli zapuszczamy włosy to musimy naprawdę mocno zwracać uwagę na końce, ponieważ tylko wtedy nasza fryzura będzie nie tylko długa ale również i bardzo piękna.

Jak szybko zapuścić włosy – istota diety w poroście włosów

Zapuszczanie włosów wymaga również przestrzegania odpowiedniej diety – włosy, skóra i paznokcie dostają swój przydział witamin oraz minerałów jako ostatnie w organizmie. To po nich najszybciej będzie widać negatywne skutki złej diety, w której nie ma miejsca na zdrowe produkty. Jedzenie pełnowartościowych posiłków zapobiega wypadaniu włosów i pozwala na zachowanie zdrowej skóry głowy. Spożywane posiłki wpływają więc na kondycję włosów, ich siłę oraz zdolności do wzrostu. Warto więc jeść wszystkie zdrowe produkty w odpowiednich proporcjach.

Zapuszczanie włosów – suplementy, które warto przyjmować?

Jak szybko zapuścić włos dowiesz się na Superpharm.pl. Przyspieszenie procesu zapuszczania włosów może być wykonane za pomocą przyjmowania najróżniejszych suplementów diety, w których pełno jest witamin niezbędnych właśnie dla zdrowego porostu włosów. Na szczęście na rynku mnóstwo jest specyfików z kompleksem witamin B, z dodatkiem skrzypu czy pokrzywy. Można też pokusić się o multiwitaminy, w których można znaleźć dzienne zapotrzebowanie na dawki różnych witamin oraz minerałów.

Kosmetyki – czy są ważne w procesie zapuszczania włosów?

Także kosmetyki są istotne w procesie zapuszczania włosów. Przede wszystkim należy dbać o włosy w taki sposób, aby były zdrowe i lśniące. Stosowanie odżywki czy maski to niezbędne minimum. Dużą wartość dodatnią stanowią też oleje, za pomocą których nie tylko olejuje się długość włosa, ale również i skórę głowy. Warto także stosować ampułki do skóry głowy oraz kosmetyki, których zadaniem jest ochrona włosów przed światłem słonecznym i promieniowaniem UV. Także szampony są istotne – warto myć włosy dwoma szamponami. Raz takim z dodatkiem SLSów a raz delikatnym bez nich.

Gdzie kupić suplementy i kosmetyki do włosów?

Suplementy i kosmetyki do włosów, które faktycznie są w stanie przyspieszyć proces wzrostu powinny być kupowane z miejsc sprawdzonych i bezpiecznych. Tylko w ten sposób będzie się miało pewność co do ich pochodzenia i jakości. Warto więc odwiedzać zarówno internetowe, jak i stacjonarne apteki czy drogerie takie, jak Superpharm. W takich miejscach sprzedawane są sprawdzone produkty od znanych producentów – jest więc chcesz mieć długie włosy i zdrową skórę głowy to właśnie z tych produktów warto korzystać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022