Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak tanio kupować w czasie Black Friday? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Black Friday staje się u nas tradycją, coraz mocniej rejestrując się w świadomości Polaków. Sama idea pochodzi zza oceanu i dotyczy pierwszego piątku po Dniu Dziękczynienia i jest symbolicznym rozpoczęciem sezonu zakupowego związanego z przedświątecznym szałem. Jest to tradycja z gatunku tych, które (tak dla odmiany) okazują się korzystne dla stanu naszego portfela. Związane jest to z promocjami, które występują masowo w sklepach chcących wpisać się w nowoczesne konwenanse. Chcąc w pełni wykorzystać ten dzień, powinniśmy się do niego właściwie przygotować.

Odpowiednie wcześniejsze przygotowanie

W czarny piątek może już być za późno na spełnienie wszystkich wymagań, które pomogą nam wyciągnąć maksimum z promocji. Warto już wcześniej zadbać o poszczególne elementy, żeby nie zostać prześcigniętym w tym zakupowym szale. Zbierzmy wcześniej informacje o sklepach, które w tym dniu okażą się dla nas najkorzystniejsze. Często będzie to polegać na sprawdzeniu, które sklepy znajdują się w galerii handlowej, którą wybraliśmy. Być może nie spełniają one naszych oczekiwań i w takiej sytuacji lepiej będzie wybrać centrum handlowe, które jest dalej położone. Kolejny punkt to przeglądnięcie oferty sklepów. Ta zresztą może zrewidować nasze poglądy i jednak dojdzie do zmiany galerii handlowej. Najłatwiejsze okaże się sprawdzenie dostępnych produktów, a taką możliwość daje nam gazetka-24.plGazetki promocyjne pozwolą nam poznać ofertę sklepów, a to pozwoli nam wybrać najlepsze łupy i zaplanować trasę naszej zakupowej wycieczki. Kolejna sprawa, o którą warto zadbać wcześniej, to zapisanie się na wybrane newslettery i założenie kart lojalnościowych. Tutaj możemy połączyć przeglądanie gazetek z wchodzeniem na strony internetowe danych sklepów. Pierwsze pozwoli nam zdobyć ogólny osąd na sytuację, a drugi to już zakładanie kont, czasem zapoznanie się z regulaminem kart lojalnościowych.

Przygotowanie na chwilę przed zakupowym szałem

Kompletne przygotowanie na zostanie najlepszym łowcą podczas Black Friday to połączenie wcześniejszego planu, ale również kilku zasad, które pomogą nam na chwilę przed rozpoczęciem. Warto zabrać ze sobą kilka toreb. Bardzo prawdopodobne, że nasze zakupy będą mieć dużą objętość, a przygotowanie toreb to tańsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie. Warto wcześniej sprawdzić odpowiedni limit na karcie płatniczej. Nie chcemy tracić na to czasu już podczas czarnego piątku. Warto pamiętać, że musimy jakoś wrócić ze zdobyczami, a czasem nie jest to łatwe zadanie. Z tego powodu można zastanowić się, czy damy radę podjechać pod galerię handlową samochodem, a jeśli nie, to czy ktoś może nas potem podwieźć. A może przyda się wcześniejsze przygotowanie numeru telefonu do znajomego taksówkarza? Ważne, żeby wcześniej przemyśleć kwestie transportu. Sklepy często oferują promocje w przypadku zakupu danej ilości sztuk np. czterech czy pięciu. W takiej sytuacji korzystne może okazać się wybranie się na zakupy z członkiem rodziny lub znajomym. To nie tylko możliwość konsultowania wyborów, ale również możliwość wspólnych zakupów.

Zrób przyjemność swoim bliskim

Odpowiednie przygotowanie jest gwarancją sukcesu. Warto pamiętać, że Black Friday jest wyjątkową okazją do zrobienia przyjemności bliskim. Promocje wynoszące 70% oraz więcej podczas czarnego piątku nie są czymś wyjątkowym. To możliwość kupowania na dużą skalę i wyjątkowa okazja do zaspokojenia własnych potrzeb, ale również daje duże możliwości w kwestii prezentów. Black Friday odbywa się pod koniec listopada, a tym samym można już wtedy pomyśleć o prezentach bożonarodzeniowych. To upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Warto też przemyśleć sprawę konfrontacji pomiędzy zakupami stacjonarnymi a internetowymi, ale to należy już do kwestii indywidualnych. Jeśli nie braliśmy wcześniej udziału w Black Friday, powinniśmy jedynie pamiętać, że serwery czasem nie dają sobie rady z zapotrzebowaniem klientów i zdarza im się odmówić posłuszeństwa.

Podsumowanie

Black Friday to wyjątkowa okazja do zrobienia zakupów w niesamowicie korzystnych cenach. Szkoda nie wykorzystać szans, które stwarza nam los. Czarny piątek zawsze przyniesie jakieś trofea, ale żeby wygrać w tym wyścigu i stać się najlepszym łowcą okazji, potrzeba już odpowiedniego planu i przygotowania. Po tej inwestycji czasu pozostaje przejście ścieżką chwały ku sklepowym kasom.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022