Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak w tańcu pokazać, że warto marzyć?

Facebook Twitter

Rok trwały przygotowania do spektaklu tanecznego "Chwila Wyobraźni". Tancerze z Chwałowic stworzyli przedstawienie, w którym pokazują jak ważne są w życiu marzenia. Pierwsi mogli je zobaczyć najmłodsi widzowie, na prapremierę zaproszono przedszkolaków z Przedszkola numer 43 w Rybniku.

 To wymagający widzowie– mówi choreografka Roksana Kołodziejczyk:

To najtrudniejsza widownia, która zawsze szczerze powie czy jej się podobało czy nie. Pierwsza i największa moja inspiracja to moi tancerze, którzy już bardzo wysoki poziom reprezentują; taneczny, techniczny, choreograficzny. Drugą inspiracją była dla mnie ta nasza rzeczywistość, która skłoniła mnie do tego, aby dużo używać wyobraźni, marzyć, bo jak mamy marzenia to do czegoś dążymy. A nasza wyobraźnia nic nie kosztuje, więc zachęcam, aby marzyć.

Z Roksaną Kołodziejczyk tancerze w formacji Biss pracują już od 7 lat. Najważniejszy jest pomysł, każdy z nas tworzy też indywidualnie a potem to pokazujemy. Pokazanie widzom tej naszej miłości do tańca to jest coś pięknego- mówi jedna z tancerek. Posłuchaj co jeszcze mówili członkowie grupy Biss Małgorzacie Kmieciak:

Premiera spektaklu „Chwila Wyobraźni” 19 maja o godzinie 18.00 w Domu Kultury Chwałowice.

„CHWILA WYOBRAŹNI”

Zwyczajna, szaro-bura rzeczywistość prawie zmusza nas do tego, by używać wyobraźni. Odwiedzać dzięki niej miejsca, do których inaczej byśmy nie trafili, być takimi, jakimi chcielibyśmy być. Każdy powinien choć na kilka chwil przenieść się w świat marzeń, sprawić, by codzienność nas nie przytłoczyła. Nawiązując do tych słów najnowszy spektakl taneczny „Chwila Wyobraźni” Formacji Tanecznej Biss będzie barwnym spojrzeniem w
głąb świata, o którym czasem możemy jedynie marzyć. Przeistoczeniem nieprzyjaznej codzienności, samotności w wyimaginowany, piękny świat, dający chęci do życia. Wyobraźnia nic nie kosztuje, więc zacznijmy marzyć…

Reżyseria: Roksana Kołodziejczyk

Choreografia: Roksana Kołodziejczyk + zespół

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022