Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak wybrać najlepszy kredyt online? [materiał partnera]

Facebook Twitter

W ciągu ostatniego roku, odkąd Covid-19 osiedlił się w naszym życiu, musieliśmy trochę zmienić sposób komunikowania się z rodziną, jak robimy zakupy, jak pożyczamy. Pożyczki online nie są nowym wynalazkiem, ale podczas pandemii wiele pozabankowych instytucji finansowych i banków przystosowało się do tego modelu, więc obecnie nie ma potrzeby, aby klient poszedł do biura, aby ubiegać się o pożyczkę.

Pożyczkę można znaleźć i zawrzeć w 100% online, tak, w tym podpisanie umowy jest elektroniczne, a niezbędne dokumenty są przesyłane na konto klienta. Zmiany te dają klientom większą kontrolę i większą swobodę. Na koncie klienta można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, a jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, wystarczy otworzyć czat online obsługiwany przez większość parabanków, a w niektórych przypadkach dostępny nawet 24/7.

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się pożyczki krótkoterminowe, tak zwane kredyty płacowe czy kredyty w rachunku bieżącym. Tego rodzaju pożyczki najczęściej znajdują się w ofercie pozabankowych instytucji finansowych.

Cechy pozabankowych pożyczek online to:

  •  100% online – formularz zgłoszeniowy, przesyłanie dokumentów i podpisanie umowy są dostępne online
  •  Elastyczne warunki kwalifikowalności (przyjęta płaca minimalna, stały dochód, wiek minimalny od 18 lat, negatywna historia kredytowa)
  •  Szybko i łatwo (zatwierdzenie pożyczki między 15 minut – 24 godziny)
  • Minimalne wymagane dokumenty (dokument tożsamości + 1-2 dodatkowe dokumenty – w zależności od parabanku)

Wymienione punkty są oczywiście zaletami pożyczek pozabankowych oferowanych przez instytucje pozabankowe, ale kredyty te z pewnością mają również pewne wady, takie jak stopa procentowa, która jest znacznie wyższa niż w przypadku kredytów bankowych. Wielu pożyczkodawców pobiera odsetki dziennie (nie miesięczne), a ich wartość może wynosić od 0,5% do 2% dziennie. Z tego powodu w przypadku pożyczek pozabankowych zaleca się jak najszybszą spłatę kredytu, zmniejszając w ten sposób całkowitą kwotę kredytu. Musisz również zwrócić szczególną uwagę na odsetki karne, zawsze sprawdzić, jaka jest ich wartość przed podpisaniem umowy.

Pozabankowe instytucje finansowe zyskały niekorzystną reputację wśród ludności, ale prawda jest taka, że nawet wśród pożyczek pozabankowych dostępne są chwilówki z pozytywnymi opiniami, oferowane przez uczciwych i zweryfikowanych kredytodawców, którzy naprawdę chcą pomóc swoim klientom, aby zaoferować im wsparcie finansowe odrzucone przez niektóre banki. Dlatego na rynku polskim uruchomiono Moneezy – narzędzie do porównywania pożyczek pozabankowych online– w 100% darmowe i bardzo łatwe w użyciu. Na Moneezy możesz znaleźć oferty kredytowe autoryzowanych kredytodawców i sprawdzić ich ofertę. Proces porównywania i wybierania kredytu jest więc znacznie szybszy i prostszy.

Decyzja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, kredyt online zazwyczaj odbywa się w ciągu jednego dnia, w zależności od godzin pracy danego wierzyciela. Wszystko zależy od kwoty jakiej potrzebujesz w danym momencie i aktualnej sytuacji finansowej. Jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy, może ci pomóc kredyt pozabankowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj