Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak wybrać najlepszy magnez dla aktywnych?

Facebook Twitter

Stres, zła dieta, duże ilości kawy oraz mała ilość snu to prosta droga do niedoborów magnezu w naszym organizmie. Ważne, by suplementować ten cenny minerał, zwłaszcza, gdy często jesteśmy w ciągłym ruchu. Czym kierować się podczas wyboru najlepszego magnezu dla aktywnych? Jakie inne substancje powinien zawierać idealny suplement diety? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Zacznijmy od samego początku – gdzie szukać odpowiednich preparatów?

Magnez obecnie oferowany jest w sklepach różnego rodzaju. Czy każdy magnez jest dla naszego organizmu wartościowy? Preparaty z magnezem możemy spotkać w supermarkecie, osiedlowym sklepiku czy stacji benzynowej. Niestety, bardzo często takie produkty w składzie mają małą ilość magnezu pomieszanego z innymi witaminami. Najkorzystniejsze miejsce do zakupu wartościowego suplementu diety to apteka. Magnez proponowany na stronie www.wapteka.pl oferuje szeroki wybór różnorodnych, rekomendowanych suplementów diety, dzięki czemu każda aktywna osoba znajdzie coś dla siebie.

Jakie korzyści płyną z regularniej suplementacji magnezu przez osoby aktywne?

Po czym rozpoznać, że wybrany przez nas magnezowy suplementy diety przynosi efekty i jest odpowiednio dobrany? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że pierwsze efekty można zaobserwować po około 4 tygodniach stosowania. Parę dni przyjmowania magnezu nie da spektakularnych efektów. Czego jednak możemy spodziewać się po regularnej, miesięcznej suplementacji? Nasze ciało i umysł korzystniej zachowują się w sytuacjach stresu oraz napięcia emocjonalnego. Nie czujemy napięcia w mięśniach, potrafimy lepiej skontrolować wybuchy złości. Czujemy się wypoczęci, pełni energii. Nie odczuwamy znużenia oraz zmęczenia. Nasza witalność nigdy nie była na tak dobrym poziomie. Każdy dzień rozpoczynamy z uśmiechem na ustach. Mamy chęci do kreatywnego działania. Zauważymy, że nasza pamięć jest o wiele lepsza. Łatwiej jest się nam skoncentrować, szybciej przyswajamy wiedzę i nowe informację. Nie miewamy nocnych skurczy łydek, nie skaczą nam powieki, nasze mieście prawidłowo funkcjonują. 

Czy sam magnez wystarczy?

Aktywny tryb życia wymaga przemyślanej i konkretnej suplementacji. Często sama dieta nie jest w stanie zaspokoić wymagań naszego organizmu. Magnez to podstawa, która powinna być uzupełniona różnymi witaminami. Najważniejsza to witamina b, znajdziesz ją w wapteka.pl. Kompleks witamin B6, B2 oraz B1 stanowią bardzo ważne uzupełnienie niedoborów w naszym organizmie, dzięki którym czujemy się w pełni sił do kreatywnego działania.

Koszt magnezu

Magnez jak również kompleks witamin z grupy B powinny charakteryzować się najwyższą jakością, aby uzupełnić i wzmocnić organizm osób aktywnych. Rekomendowane, przebadane suplementy diety z apteki to koszt kilkunastu bądź kilkudziesięciu złotych. Warto zatem zainwestować w zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Najlepszy magnez, czyli jaki?

Najlepszy magnez dla osób aktywnych to taki, który najlepiej odpowiada potrzebom organizmu. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej ilości dziennej porcji magnezu. Zbyt duża może prowadzić do bólu brzucha, jelit oraz biegunki. Sole magnezu mają różną masę i zróżnicowane ilości jonów magnezu. Kiedy sprawdzamy ilość soli, należy patrzeć również na ilość jonów.

Warto pochylić się nad wyborem odpowiedniego magnezu dla osób aktywnych, by czuć się doskonale każdego dnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj