Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs? Dowiedz się na co, zwrócić uwagę przy jego zakupie

Facebook Twitter

Wybór idealnego tuszu do rzęs nie jest łatwym zadaniem. W drogeriach znajdziemy szeroką gamę produktów, od pogrubiających, poprzez wydłużające, a skończywszy na wodoodpornych, w najróżniejszych wariantach i kolorach, ze szczoteczką gumową, silikonową, wąską, szeroką… Aby nie pogubić się w nadmiarze możliwości, należy podczas zakupów zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Rodzaje tuszów do rzęs

Przed dokonaniem zakupu powinnaś przede wszystkim ocenić wygląd swoich naturalnych rzęs oraz zastanowić się, jakiego efektu oczekujesz od maskary. Wówczas dużo łatwiejsze może okazać poszukiwanie kosmetyku, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby. Tym bardziej, że wybór produktów o różnorodnych funkcjach jest naprawdę ogromny. Oto najpopularniejsze z nich:

1. Wydłużający tusz do rzęs

W składzie tej maskary najczęściej znajdują się sztuczne włókna wiskozowe, nylonowe lub jedwabne, które powodują efekt przedłużenia. Najlepszy wydłużający tusz do rzęs może nawet dwukrotnie zwiększyć ich objętość, już po nałożeniu pierwszej warstwy. Jest on polecany przede wszystkim osobom o naturalnie krótkich i gęstych rzęsach.

2. Pogrubiający tusz do rzęs

Jeśli Twoim rzęsom brakuje objętości i są one na tyle słabo widoczne, że przeciętny tusz nie jest w stanie wystarczająco mocno ich podkreślić, wybierz produkt pogrubiający. Dzięki zawartości wosku i włókien syntetycznych składniki maskary dokładnie oblepiają rzęsy, tworząc na nich dodatkową warstwę koloru.

3. Podkręcający tusz do rzęs

Dla posiadaczek rzęs prostych, które wymagają uniesienia i odpowiedniego ukształtowania, najlepszym rozwiązaniem jest codzienne stosowanie podkręcającego tuszu do rzęs. Ten rodzaj maskary podnosi rzęsy już u samej nasady i nadaje im pożądaną formę.

4. Wodoodporny tusz do rzęs

To maskara do zadań specjalnych, która sprawdzi się w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli chcesz utrzymać makijaż w niezmienionym stanie przez cały dzień, nawet w wysokiej temperaturze i wilgotnym powietrzu, koniecznie wypróbuj ten produkt.

Szczoteczka ma znaczenie

Szukając idealnego tuszu do rzęs warto zwrócić uwagę także na tworzywo, z którego wykonano szczoteczkę maskary. Ma ona bowiem równie duży wpływ na efekt końcowy, jak sam kosmetyk. W tym przypadku także mamy do wyboru kilka możliwości:

1. Szczoteczka plastikowa

To najpopularniejsza i najbardziej typowa szczoteczka stworzona z myślą o osobach, których rzęsy są naturalnie długie i wymagają tylko nadania objętości. Najlepiej stosować ją zatem wraz z pogrubiającym tuszem.

2. Szczoteczka silikonowa

Szczoteczka, która specjalnie nie pogrubia, za to perfekcyjnie rozdziela i wydłuża. Będzie ona doskonałym wyborem dla posiadaczek gęstych rzęs, jeśli chcą one osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt.

3. Szczoteczka stożkowa

Doskonała do malowania prostych i długich rzęs, ze względu na efekt podkręcający i lekko pogrubiający.
Bogaty wybór tuszów do rzęs o najróżniejszych funkcjach i w pełni dostosowanych do Twoich potrzeb znajdziesz w drogerii internetowej na stronie makeup.pl. Wybierz swój ulubiony kosmetyk, by nadać spojrzeniu wyrazistości i głębi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021