Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak wygląda mapa szczepień w województwie? Różnie w zależności od regionu

Facebook Twitter

4,5 miliona mieszkańców liczy województwo śląskie. Jak wskazują statystyki szczepień, w pełni zaszczepionych jest 46% z nich. Jak wygląda to w poszczególnych powiatach? Gdzie najwięcej osób decyduje się przyjąć preparat, a gdzie mieszkańcy zwlekają z decyzją o szczepieniu?

Wydaje się, że w ciągu ostatnich tygodni nie zaszły wielkie zmiany w gminach, które są na czele listy i tych, które zajmują ostatnie miejsca. Gmina Bobrowniki w powiecie będzińskim nie oddaje palmy pierwszeństwa, tutaj zaszczepiono ponad 54% mieszkańców, kolejne miejsce zajmują Katowice i Psary.

Gierałtowice z połową zaszczepionych mieszkańców zajmują siódmą pozycję w skali województwa. Podobny odsetek jest w Gliwicach, poniżej 50% to Knurów, Cieszyn.

Gminy i miasta takie jak Gaszowice, Lyski, Rybnik, ale i Żory, czy Wodzisław śląski to około 43% zaszczepionych. Jastrzębie-Zdrój i Racibórz mniej, nieco ponad 41%. Poniżej 40% to gmina Skoczów i Pawłowice.

Nieco ponad 30% osób zaszczepiło się w gminach powiatu raciborskiego – Pietrowice Wielkie, Rudnik czy Kuźnia Raciborska.

Listę zamyka Istebna, tutaj w pełni zaszczepionych jest niespełna 27% mieszkańców.

czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2021