Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak wyglądają finanse Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku?

Facebook Twitter

102 mln złotych długu, 34 mln strat za ubiegły rok - tak zdaniem Związku Zawodowego ,,Solidarność'' wyglądają finanse Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Miesiąc temu doszło do zmiany dyrekcji lecznicy. Nowa administracja zapowiada oszczędności.

Ordynatorzy poszczególnych oddziałów w ciągu kilku tygodni mają przygotować plan naprawczy. Rzecznik szpitala zaprzecza, że oddział pediatryczny ma zostać zlikwidowany, nie ma również jego zdaniem mowy o prywatyzacji laboratorium.

Piotr Rajman przewodniczący zakładowej Solidarności przyznaje jednak, że sytuacja finansowa szpitala jest zła:

Związki zawodowe patrzą na działania obecnej dyrekcji, jak by nie było jest to 30 parę dni, dajmy szansę tej dyrektorce. Dlaczego się nie mówi o tym jaki jest dług szpitala, dlaczego po prostu organ założycielski i rada przymykały oczy na to co się działo w poprzednich latach. Mamy 34 miliony straty za poprzedni rok, a w sumie mamy długu ponad 102 miliony złotych. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją, ten dialog jest trudny, bo jest ciężka sytuacja w szpitalu. Natomiast powiem tylko tyle, że nikt niczego nie chce likwidować i nikt nikogo nie zwolnił.

WSS nr 3 w Rybniku wydał oświadczenie w którym pisze między innymi, że celem jest zwiększenie efektywności funkcjonowania oddziałów oraz zmniejszenie kosztów.

OŚWIADCZENIE

Zdrowie i życie pacjentów są dla nas priorytetem. Troszczymy się o to, aby Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 świadczył usług medyczne dla mieszkańców na najwyższym poziomie. Troszczymy się o sytuację finansową szpitala oraz o to, aby Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 był placówką stale modernizowaną i rozwijającą się. Nie zgadzamy się na to, aby politycy Koalicji Obywatelskiej, dla osiągnięcia celów politycznych, rzucali bezpodstawne oskarżenia i przekazywali nieprawdziwe informacje. Mogą one przyczynić się do niepokoju wśród pacjentów i mieszkańców. Pragniemy stanowczo zdementować informacje nt. likwidacji oddziału. Nie ma planów likwidacji oddziału dziecięcego. Naszym celem jest zwiększenie efektywności funkcjonowania oddziałów oraz zmniejszenie kosztów. Dyrekcja jest odpowiedzialna za finanse publiczne i procedury, które są realizowane w placówce. Jeśli dochodzi do nieprawidłowości, sprawa musi zostać wyjaśniona. Osoby, które doprowadzają do przekroczeń obowiązków ponoszą konsekwencje. To są powszechne standardy, które będziemy konsekwentnie przestrzegać. Ponadto apelujemy do polityków Koalicji Obywatelskiej, żeby sprawę COVID-19 i Narodowego Programu Szczepień wyjąć z bieżącej polityki. Zdrowie i bezpieczeństwo powinno stać ponad interesem politycznym. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań bezpośrednio. Rozwój Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 jest naszym wspólnym celem.

Rzecznik Prasowy Szpitala
Szymon Kędzierski

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024