Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak wyglądają lekcje wf w czasie pandemii?

Facebook Twitter

Przed nauczycielami wychowania fizycznego niełatwe zadanie prowadzenia zajęć w czasie pandemii. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca, by ograniczyć gry zespołowe. Oznacza to koniec w szkole tak popularnej piłki nożnej czy koszykówki.

fot. pixabay.com

Teraz ma być więcej gimnastyki, lekkoatletyki i ćwiczeń indywidualnych. Mówi Artur Fajkis nauczyciel wychowania fizycznego, z którym rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Staramy się nie robić ćwiczeń w parach. Nie będzie gier zespołowych. Przynajmniej na razie, będziemy ćwiczyć technikę indywidualną. Będą indywidualne zabawy z piłką, lekkoatletyka, biegi, rzuty, gimnastyka.

Na zajęciach wychowania fizycznego będzie trzeba pożegnać się z siłownią:

Myślę, że zajęcia na siłowni w wielu szkołach będą odwołane. Te siłownie w szkołach z reguły są małe, w małych pomieszczeniach. Grupy to zapewne powyżej kilkunastu osób. Jest bliski kontakt. Ćwiczenie w maseczce, dezynfekowanie sprzętu po każdym użyciu sprawiałoby ogromne trudności nie tylko nauczycielom, ale i uczniom.

Zgodnie z zaleceniami uczniowie w miarę możliwości na lekcje wf mają wychodzić na zewnątrz szkoły:

Można ćwiczyć np. na boisku. Faktycznie teraz staramy się wychodzić na zewnątrz. Uczulamy uczniów, żeby zabierali ze sobą troszeczkę cieplejsze rzeczy, poranki już są troszeczkę zimniejsze.

Radio 90: Trudne czasy dla wszystkich, dla wuefistów również.

Tak, pierwszy raz się z czymś takim spotkaliśmy. Procedury bezpieczeństwa i to, co robimy będzie ewoluowało. Coś, co nie działa będziemy zmieniać i będziemy próbować wdrożyć coś, co działa.

Wiele zależy od infrastruktury sportowej szkoły. Najwięcej problemów można spodziewać się tam, gdzie jest jedna sala gimnastyczna dla kilkuset uczniów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022