Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak wyglądała dieta w X wieku? Kto ciekawy kuchni Słowian?

Facebook Twitter

Kuchnia Słowian - spotkanie z historią wczesnego średniowiecza. To jest cykl spotkań na Wzgórzu Zamkowym, poświęcony historii wczesnego średniowiecza. W ten weekend spotkanie, na którym będzie można się dowiedzieć czy słowiańscy mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jedli ziemniaki, pomidory lub ogórki?

Czy słowiańscy mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jedli ziemniaki, pomidory lub ogórki? Jak wyglądała dieta w X w.? Czy na co dzień stoły uginały się od mięsnych dań? Na te i wiele innych pytań odpowiedź padnie podczas kolejnego spotkania z wczesnym średniowieczem na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym.

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Golęszyce” postara się przybliżyć życie Słowian od kuchni. Pomimo braku wielu składników, bez których dziś nie wyobrażamy sobie tradycyjnego obiadu, z dostępnych w X wieku produktów można ugotować potrawy, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Tradycyjne potrawy przyrządzane będą w warunkach obozu wędrownego grupy Słowian. Bez dostępu do kuchenki, lodówki czy mikrofalówki.

Warto poznać przepisy oraz metody gotowania, które z pewnością będą odskocznią i wprowadzą powiew świeżości do codziennych posiłków.

– czytamy w zaproszeniu.

7.08. 10.00 – 8.08. 17.00 Wieża Piastowska i Rotunda św. Mikołaja w Cieszynie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj