Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak wyrobić książeczkę sanitarną w czasie epidemii?

Facebook Twitter

Pytają nas o to rodzice, którzy nie potrafią dodzwonić się do Sanepidu w Rybniku i w Wodzisławiu Śląskim. Dokument jest niezbędny w pracy w gastronomii, dla osób mających kontakt z żywnością, czy pracującymi z dziećmi do 6. roku życia. Bez książeczki sanitarnej i badań nie ma szans na odbycie praktyki w zawodowej.

Tymczasem z powodu pandemii kontakt z Sanepidem graniczy z cudem:

Mam taką sprawę. Chodzi o dodzwonienie się do Sanepidu, czy w Rybniku, czy w Wodzisławiu. Jest z tym ogromny problem. Chodzi o badania na książeczkę sanepidowską dla dzieci. które przystąpią do szkoły ponadpodstawowej. Proszę o wyjaśnienie sprawy.

To jeden z telefonów Słuchaczy Radia 90.

Problem z dodzwonieniem do Sanepidu trwa już od pięciu miesięcy, czyli od początku pandemii. Niewiele pomogły dodatkowe linie telefoniczne i wsparcie inspekcji pracownikami z innych stacji w kraju.

Pytaliśmy Urząd Miasta w Rybniku, czy można pomóc uczniom. Agnieszka Skupień rzecznik magistratu, zapewniła, że urząd skontaktuje się z inspekcją sanitarno-epidemiologiczną w tej sprawie:

Ze swojej strony możemy obiecać, że skontaktujemy się z Powiatową Stacją Epidemiologiczną i poinformujemy o tym, że jest taki kłopot. Natomiast zwracam uwagę na to, że to jest odrębna od Urzędu Miasta instytucja, która prowadzi swoją organizację pracy. Nie mamy bezpośrednio wpływu na to, jak oni pracują, czy kontaktują się, czy nie. My rozumiemy, że może to być problem dla dzieci i ich rodziców, ale nie mogę ze swojej strony zapewnić, że ta interwencja będzie skuteczna.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj