Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Jak za dawnych lat!

Facebook Twitter

Muzyka wiedeńska i przedwojenna zabrzmi w niedzielę (28.09.) w Domu Kultury w Chwałowicach. W wyjątkowym koncercie będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie w wykonaniu znakomitych solistów.

To arie z operetek wiedeńskich, melodie ze starych filmów, a także ogniste tanga w wykonaniu trójki wspaniałych artystów wrocławskich scen muzycznych: Martyny Tomczyk – skrzypce, Klaudyny Wąsiewicz – fortepian i Jędrzeja Tomczyka – tenor. A w ich wykonaniu między innymi: „Wielka Sława to żart”, „Twoim jest serce me”, „Brunetki Blondynki”, „Czardasz Montiego”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” i inne wspaniałe melodie.

Początek koncertu o godzinie 17.00.
 
Jędrzej Tomczyk – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jako wokalista debiutował u boku jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich – maestro Kazimierza Korda. Wystąpił jako solista (tenor) podczas XIII Balu Wiedeńskiego, organizowanego przez Konsulat Generalny Austrii w Polsce. W roku 2013 roku artysta został zaproszony na kursy mistrzowskie prowadzone przez Teresę Żylis-Gara. W październiku 2013 roku artysta zaśpiewał  u boku Marka Pijarowskiego „Te deum”  Brucknera, otwierając tym samym nowo wybudowaną salę koncertową we Wrocławiu. Patronat nad tym koncertem objął Prezydent Polski Bronisław Komorowski. W roku 2014 Jędrzej Tomczyk dwukrotnie wystąpił jako solista z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, kreując dzieło „Missa pro pace” W. Kilara, a także Mszę „Misterium Krzyża Świętego” A. Nikodemowicza. Obecnie Jędrzej Tomczyk kształci swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem maestry Jolanty Żmurko-Kurzak. Artysta mimo młodego wieku występował już z takimi czołowymi orkiestrami w kraju jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Poznańska, Sinfonia Iuventus, Teatr Wielki w Poznaniu. Współpracował z takimi osobowościami, jak: Jerzy Maksymiuk, Kazimierz Kord, Krzysztof Penderecki, Krzesimir Dębski, Kaja Danczowska, Janusz Olejniczak, Krzysztof Jakowicz, Krzysztof Jabłoński, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tomasz Bugaj, Marek Pijarowski. Jest laureatem wielu konkursów zarówno na szczeblu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym.

Klaudyna Wosiewicz – pianistka i wiolonczelistka. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie dyrygentury i prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. Z muzyką związana od najmłodszych lat. Już w szkole muzycznej koncertowała z Międzynarodową Orkiestrą Europera na terenie Polski i Niemiec, a jako członek kwartetu smyczkowego została wyróżniona na Przeglądzie Zespołów Kameralnych. Podczas studiów brała udział w wielu projektach operowych, wystawiając z wielkim sukcesem tak znakomite opery jak „Wesele Figara” – W. A. Mozarta, czy „Xerxes” – G. F. Haendla m.in. na Bydgoskim Festiwalu Operowym oraz Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju. W roku 2011 została zaproszona do prowadzenia zajęć muzycznych we Wrocławskim Teatrze Lalek, które prowadzi do dziś. Obok instrumentalistyki od 14 lat zajmuje się również wokalistyką, co zaowocowało obecną współpracą z Operą Wrocławską. Jako wiolonczelistka na stałe współpracuje z Filharmonią Dolnośląską oraz licznymi zespołami kameralnymi. Należy także do orkiestry Piotra Rubika, z którym koncertuje na terenie Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Współpracowała z takimi osobowościami jak Janusz Olejniczak, Jacek Kasprzyk, Marek Pijarowski, Andrzej Kosendiak. Artystka tworzy aranże, a także jest autorem opracowań utworów wykonywanych podczas koncertu.

Martyna Tomczyk – skrzypaczka młodego pokolenia. Swoją przygodę rozpoczęła w Szkole Muzycznej w Jeleniej Górze. Już od najmłodszych lat koncertuje z powodzeniem zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Została zaproszona do Międzynarodowej Orkiestry „Europera”, z którą wystąpiła między innymi w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii oraz Belgii. Artystka ma również w swoim dorobku artystycznym występy we Francji, Włoszech i Hiszpanii. W roku 2011 została koncertmistrzem Wielkiej Orkiestry Młodych, podczas realizacji międzynarodowego projektu „Comenius”. W maju 2013 wystąpiła jako solistka Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Swoje umiejętności doskonali na licznych kursach mistrzowskich i warsztatach muzycznych.  Artystka należy do orkiestry Piotra Rubika, z którą wystąpiła między innymi podczas uroczystego koncertu z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Poza działalnością solistyczną Martyna Tomczyk spełnia się artystycznie także w roli kameralistki. Aktywnie uczestniczy w pracy wielu zespołów, takich jak tria, kwartety, a także orkiestry kameralne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj