Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jak zadbać w domu o ciało przed zbliżającym się latem?

Facebook Twitter

Lato zbliża się wielkimi krokami, choć zamknięci w domach może nie zawsze zwracamy na to uwagę. Teraz w Radiu 90 sposoby na to, jak zadbać o nasze ciało przed wakacjami, kiedy nie mamy dostępu do gabinetów odnowy i salonów piękności.

Odpowiednia dieta, ćwiczenia no i pielęgnacja. Jeżeli chodzi o pielęgnację, skupiłabym się na 2 rzeczach, które na pewno dają znakomite rezultaty już po kilku dniach, a po 30 dniowej kuracji będziemy mogli spokojnie popatrzeć w lustro. Ja zachęcam do tego, aby peelingować skórę, aby zrzucić martwy naskórek, aby poprawić krążenie. Tzw. peeling na sucho specjalną szczotką, która ma nieco ostrzejsze włosie, wykonując specjalne ruchy od dolnej partii ciała, przez uda, pośladki, brzuch, ramiona, wszystkie te okolice, które są być możne dla nas problematyczne. Stosując taką szczotkę, będziemy poprawiać krążenie, co skutecznie przerzuci się na ujędrnienie i wygładzenie skóry. Taki peeling robimy na sucho, przed prysznicem, poświęcając na to 3-5 minut i obserwujemy jak skóra się różowi.

-radzi Monika Hajdziony, kosmetyczka, właścicielka Olimpia Day Spa w Rybniku. Potem prysznic i co dalej?

Albo w trakcie tego prysznica albo po, proponuję troszkę bardziej nasmarować sobie partie, które są problematyce oliwką i wykonać masaż bańką chińską. Taki masaż wykonujemy od zewnętrznych części ciała do góry. Jak wykonujemy masaż na udzie, to posuwamy się od dolnych partii do górnych. Może być to na początku nieprzyjemne, może dawać lekkie uczucie bólu, dyskomfortu, a nawet drobnych siniaków. Osoby, które mają tendencję do żylaków, raczej muszą zrezygnować z tak mocnego masażu. Natomiast u pań, które nie mają żadnych problemów naczyniowych, masaż możemy wykonywać. Działa on antycellulitowo, wygładzająco. Wykonywany systematycznie pozwoli nam osiągnąć efekt gładkich nóg.

Działanie pobudzające krążenie ma kawa, można wykorzystać ją do domowych sposobów zadbania o kondycję skóry naszego ciała:

Peeling kawowy, który możemy przygotować łącząc fusy z kawy z preparatem nadającym poślizg. Ja proponuje wymieszać sobie w naczynku kawę z odrobiną żelu pod prysznic. Nakładamy na ciało ruchami okrężnymi, masujemy. Warto poświęcić na to trochę czasu, doprowadzić skórę do zaróżowienia, bo wtedy poprawia nam się krążenie. Po wykonaniu takiego peelingu pamiętajmy, aby nałożyć preparat w formie koncentratu ze składnikami antycellulitowymi bądź ujędrniającymi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020