Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak założyć ogród deszczowy? Dowiedz się w Raciborzu!

Facebook Twitter

Jak założyć ogród deszczowy? W dobie zmian klimatycznych i potrzeby gromadzenia wody na czas suszy ta wiedza może okazać się bardzo przydatna. W Raciborzu w najbliższy czwartek (13.10) warsztaty na temat kształtowania przestrzeni.

fot. raciborz.pl

Ogród deszczowy to nasadzenie roślin w gruncie o zwiększonej przepuszczalności, do którego doprowadzamy wodę z dachów, chodników, parkingów i innych powierzchni utwardzonych. Dzięki swojej budowie zbiera wodę opadową z obszaru znacznie większego niż powierzchnia samego ogrodu. Pozwala to zatrzymać wodę w miejscu opadu, zapobiega obniżaniu poziomu wód gruntowych, a w trakcie ulew lokalnym podtopieniom. W ogrodzie deszczowym sadzimy rośliny podmokłych łąk. Ich korzenie bądź kłącza oczyszczają wodę deszczową z zanieczyszczeń zmytych z powierzchni utwardzonej, takich jak metale ciężkie i związki białkowo-tłuszczowe.

W trakcie warsztatów przy Przedszkolu nr 23 powstanie pokazowy ogród deszczowy. Dzięki takim realizacjom zmniejszy się ryzyko zalewania dróg, podwórek i piwnic w okolicy. Zatrzymana woda służyć będzie nam i roślinom w czasie suszy. Warsztaty będą składały się z części teoretycznej, jak i praktycznej, podczas której nastąpią nasadzenia. Początek około godziny 10:45.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj