Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak zidentyfikować ankietera? [SPRAWDŹ]

Facebook Twitter

Do 6 maja potrwają badania ankietowe przygotowane przez Urząd Miasta w Rybniku, a prowadzone w całym naszym regionie. Wyniki badania pomogą stworzyć model transportu, a potem dopasować infrastrukturę do potrzeb mieszkańców aglomeracji rybnickiej.

Chodzi dokładnie o prace dotyczące budowy drogi regionalnej „Pszczyna-Racibórz”. Ankieterzy, którzy odwiedzają losowo wybrane mieszkania i domy, muszą posiadać imienny identyfikator, umieszczony w widocznym miejscu oraz list przewodni wyjaśniający cel badania.

Badanie jest anonimowe, ankieterzy proszą o numer telefonu, ale wyłącznie po to, aby można było skontrolować ich pracę. Nie pytają również o żadne sprawy, które nie są związane z transportem, czyli np.: Kiedy wychodzi pani do sklepu? Na jak długo? Czy pani pracuje? W jakich godzinach?

Przed fałszywym ankieterem przestrzega wodzisławski Urząd Miasta – TUTAJ

Jeżeli nie jesteście pewni, czy to prawdziwy czy fałszywy ankieter, sprawdźcie to. Zawsze też możecie po prostu odmówić udziału w ankiecie, nie jest ona obowiązkowa!

Jak zidentyfikować ankietera?

Pamiętajcie, że jeżeli ktokolwiek puka do Waszych drzwi z prośbą o udzielenie jakichkolwiek prywatnych informacji, nie należy odpowiadać na jego pytania!

Jeżeli pokazuje legitymacje, pisma i inne zezwolenia, zapytajcie, jaką instytucję reprezentuje, a następnie powiedzcie danej osobie, żeby wróciła za 10 minut, a Wy w tym czasie zweryfikujecie, czy dana instytucja wysłała do was swojego przedstawiciela.

Sami znajdźcie numer do danej instytucji, ponieważ, jeżeli zadzwonicie na numer podany przez fałszywego ankietera, może się okazać, że dodzwonicie się do kolejnego oszusta, który potwierdzi wersję tego, który do Was przyszedł!

Jeżeli okaże się, że osoba, która do Was przyszła to oszust, dzwońcie na policję! Jeżeli jednak ankieter, przedstawiciel faktycznie reprezentuje daną firmę, to i tak macie prawo nie udzielać odpowiedzi na jej pytania. To Wasze prawo do prywatności.

Oto, jak powinien wyglądać identyfikator ankietera wysłanego do przeprowadzenia wywiadów nt. transportu w aglomeracji rybnickiej:

Tak powinien wyglądać list polecający ankietera wysłanego do przeprowadzenia wywiadów nt. transportu w aglomeracji rybnickiej – TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2021