Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak znaleźć sobie ciekawe zajęcie? Pomysłów na hobby jest całe mnóstwo

Facebook Twitter

Szybkie tempo dzisiejszego życia i ciągła gonitwa za lepszym jutrem, sprawiają, że czasem mamy problem z odpoczywaniem. Warto mieć swoje hobby, które pozwoli się oderwać od obowiązków i będzie relaksującą formą spędzania czasu. Jak znaleźć sobie ciekawe zajęcie? Każdy z nas preferuje spędzać swój wolny czas w inny sposób, dlatego też pomysłów na hobby jest całe mnóstwo.

Znalezienie sobie ciekawego hobby pozwoli wyrazić siebie w twórczy lub aktywny sposób. Dzięki niemu nie tylko użytecznie można spożytkować wolny czas, ale także rozładować nagromadzony stres, napięcie i uwolnić endorfiny. Badania pokazują, że zarówno relaks, jak i aktywność fizyczna, przyczyniają się do produkcji hormonów szczęścia. W jaki sposób znaleźć zajęcie, które będzie sprawiało przyjemność?

Po pierwsze warto zastanowić się na co nigdy nie było czasu, a czego zawsze chciało się spróbować. Warto pomyśleć co sprawia radość i nie traktujemy tego jak obowiązek. Nawet jeśli lubimy swoją pracę, warto mieć coś poza nią. Warto również szukać inspiracji. Może zdarzyć się, że czynność, która na początku wydawała się ciekawa, wcale nie jest taka wciągająca.

fot.pixabay

Niezależnie od tego, jakie zajęcie wybierzemy, warto dać sobie czas – nowe hobby można realizować etapami. Nie trzeba od razu zapisywać się na wszystkie możliwe zajęcia i kupować sprzęt, który wcale nie będzie konieczny. Nierzadko bywa też tak, że prawdziwa pasja przeradza się w źródło dodatkowego dochodu

– mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Warto więc, aby zajęcie, którego się podejmuje, naprawdę sprawiało radość.

Oto kilka przykładów, które mogą ubarwić życie:

Aktywność fizyczna będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień mają siedzący tryb pracy lub chcą w ciekawy sposób spożytkować nadmiar swojej energii. Na początku dobre są nawet spacery, bowiem są bezpieczną formą aktywności, z której mogą korzystać wszyscy. Jeśli natomiast chcemy spróbować czegoś innego bardziej ekscytującego, mogą sprawdzić się: nurkowanie, kitesurfing, kajakarstwo, sporty walki.

fot.pixabay.com

Jeśli mamy duszę artysty i poszukujemy czegoś, co wyzwoli pokłady twojej twórczej energii to można spróbować m.in. gry na instrumencie muzycznym oraz różnego rodzaju kursów i warsztatów. Wśród kreatywnych pomysłów na hobby na szczególną uwagę zasługują: uprawianie lasu w słoiku, ceramika artystyczna i rzeźba w glinie, stolarstwo, kurs fotografii, kurs brydża czy malowanie żywicą.

– dodaje Aleksandra Bromblik.

fot.pixabay.com

Jeśli preferujemy spędzanie czasu wolnego w domu, możemy spróbować na przykład szycia. Dziś to hobby wydaje się nieco zapomniane, ale nie brakuje mu unikalności. Umiejętność uszycia wymarzonej sukienki z pewnością może napawać dumą, kurs makramy to ciekawa alternatywa dla pasjonatów szydełkowania. Hobby polega na zaplątaniu sznurków tylko przy użyciu rąk. Podczas kursu makramy online nie trzeba nawet wychodzić z domu, a niezbędne materiały do zaplatania otrzymamy w przesyłce. Co ciekawe, można stworzyć piękne ozdoby wiszące, łapacze snów, a nawet kwietniki. Niepozorna lekcja makijażu może pomóc w stworzeniu stylizacji makijażowych związanych z postaciami z kreskówek, inspirowanych naturą albo różnymi świętami – nie tylko Halloween. Zwykłe gotowanie i pieczenie ciast można urozmaicić zdobywając nowe umiejętności podczas warsztatów czekoladowych albo fruit carvingu, czyli wykrawania dekoracji z warzyw i owoców.

Zwykłe czynności można zamienić w hobby, które dotąd wydawało Ci się mało interesujące. Mnóstwo kreatywnych zajęć będzie odpowiednie zarówno dla introwertyka, który odpoczywa w domowym zaciszu oraz dla ekstrawertyków, którzy uwielbiają dzielić się swoją energią i odnajdą się podczas zajęć grupowych.

Nasi słuchacze także mają wiele pasji:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj