Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jaka ładowarka do iPhone 13? Przedstawiamy najlepsze propozycje [materiał partnera]

Facebook Twitter

Chociaż producenci smartfonów z każdym kolejnym modelem obiecują wydajniejsze baterie, dobrze dobrana ładowarka to podstawowe akcesorium, które warto się zaopatrzyć. Zwłaszcza, gdy mamy flagowca - taki smartfon, wykorzystywany do wielu zadań, zwykle rozładowuje się zbyt szybko.

Nie inaczej jest w przypadku iPhone 13. To telefon, który chętnie wybierany jest przez osoby oczekujące maksymalnej wydajności. Sprzęt świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach, dlatego dobrze odpowiednio dobrać ładowarkę, by móc liczyć na niezawodny smartfon w każdej sytuacji. Jaka ładowarka do iPhone 13 będzie najlepszą opcją? Czas się temu przypatrzeć!

Jak dbać o baterię w iPhone 13?

Dobór odpowiedniej ładowarki to tylko jeden z elementów prawidłowego dbania o baterię. O czym jeszcze pamiętać, by wspierać jej żywotność w czasie codziennego użytkowania? Jest kilka sposobów, które mogą przedłużyć czas pracy telefonu – musimy tylko o nich pamiętać!

  • Skorzystanie z trybu niskiego zużycia baterii – to opcja, którą oferuje sam Apple, by spowolnić utratę energii. Ikona baterii w telefonie zmienia wówczas kolor na żółty – trzeba liczyć się z tym, że zatrzymywane jest wówczas m.in. odświeżanie w tle czy pobieranie poczty e-mail.
  • Redukcja jasności ekranu – im mniejsza jasność ekranu, tym mniejsze zużycie baterii. Jeśli korzystamy z telefonu w dobrze oświetlonym pomieszczeniu lub na dworze, możemy zredukować jasność wyświetlacza.
  • Wyłączenie powiadomień – dobrze wyłączyć powiadomienia z serwisów społecznościowych lub poczty e-mail, jest wówczas szansa, że bateria w telefonie wytrzyma dłużej.
  • Wyłączenie lokalizacji – to kolejny sposób na to, by przedłużyć działanie telefonu na jednym ładowaniu. Część aplikacji korzysta z aplikacji chociaż wcale tego nie potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.
  • Rozsądne ładowanie – dobrze ładować baterię znacznie wcześniej niż dopiero wtedy, gdy zostaną nam ostatnie procenty energii. Gdy pozostanie około 20% mocy, dobrze podłączyć telefon do ładowania. Warto mieć na uwadze, by odłączyć ładowarkę gdy osiągniemy 80% naładowania baterii.

Te wszystkie zasady to ważna pomoc w przedłużeniu czasy pracy telefonu na jednym naładowaniu. Dzięki prostym zmianom w korzystaniu z telefonu, może się okazać, że nie potrzebujemy tak częstego uzupełniania energii, a rozładowany iPhone 13 nie zaskoczy nas w najmniej spodziewanej chwili.

Ładowarka do iPhone 13 – jaka najlepsza?

Ważną kwestią jest dobór odpowiedniej ładowarki. Musimy mieć świadomość, że ładowarka ładowarce nierówna. Zdecydowanie warto postawić na oryginalne akcesoria Apple, które cechują się świetną wydajnością i są kompatybilne z iPhone 13.

Pozwalają one na skorzystanie z funkcji szybkiego ładowania, dzięki czemu energia urządzenia będzie szybko odzyskana, a smartfon – gotowy do dalszego użytkowania.

Nie ma więc sensu szukać zamienników, które nie dadzą szansy na skorzystanie z tej zaawansowanej technologii.

Na jaką ładowarkę więc postawić? Logicznym wyborem wydaje się zasilacz USB-C APPLE o mocy 20W MHJE3ZM/A – zapewnia optymalne ładowanie telefonów iPhone i iPadów, daje możliwość skorzystania z szybkiego ładowania. Aby z niego skorzystać, potrzebny jest przewód USB-C.

Chociaż ładowarki sieciowe cały czas są częstym wyborem, dobrze wiedzieć, że iPhone 13 może być ładowany również bezprzewodowo, przez ładowarki indukcyjne.

Jaką opcję wybrać? Ładowarki Apple w sklepie MediaMarkt to często wybierane akcesorium – dobrze uważnie przyjrzeć się dostępnym modelom i wybrać taki, z którego korzystanie będzie dla nas najwygodniejsze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024