Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jaki materac kupić w Łodzi?

Facebook Twitter

Remont starej sypialni to doskonała okazja do wprowadzenia kilku zmian w kwestii wystroju pomieszczenia, jednak warto pamiętać, że pokój ten służy przede wszystkim do nocnego odpoczynku. Sen to jedna z ważniejszych czynności w życiu każdej osoby, dlatego warto zadbać zarówno o jego komfort, jak i aspekty zdrowotne. Pomaga w tym odpowiednio dobrany materac, który podpierał będzie kręgosłup użytkownika na całej jego długości. Wymiana starego materaca może się jednak okazać sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla osoby, która nie wie, na jakie aspekty zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Przekonaj się, jak ważny w sypialni jest dobry materac do łóżka i sprawdź, na jakie aspekty podczas doboru warto zwracać uwagę w pierwszej kolejności.

Materace do spania – czym wyróżnia się dobra konstrukcja?

Zastanawiając się nad tym, jaki materac do spania będzie odpowiedni dla danej osoby, warto wziąć pod uwagę jej dotychczasowe preferencje dotyczące tematu snu. Jeśli skarżyła się ona na niewyspanie lub poranne bóle pleców, ramion czy karku, może być to znak, że dotychczasowa powierzchnia używana do snu okazała się niewystarczająca. Podstawowym zadaniem materaca jest zapewnienie podparcia kręgosłupa w taki sposób, by znajdował się on w odpowiedniej pozycji przez cały czas trwania snu. Tylko wtedy mięśnie danej osoby mają szansę na regenerację, jednak do tego wymagana jest konstrukcja, która będzie dopasowana do potrzeb użytkownika.

Przede wszystkim dobrze jest zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia użytego do produkcji danego modelu – wpływa on nie tylko na walory użytkowe materaca, ale również decyduje o tym, jaki stopień twardości ma dana konstrukcja. Przykładowo materace piankowe dostępne na Materacelodz.eu uznawane są za miękkie konstrukcje. Ich produkcją zajmuje się skandynawska marka Hilding Anders, która w zależności od modelu używa pianki lateksowej, wysoko- lub termoelastycznej. Materiał ten doskonale dopasowuje się do wszelkich krzywizn sylwetki danej osoby, a dodatkowo aktywnie reaguje na temperaturę użytkownika, dzięki czemu zapewnia jeszcze lepsze podparcie kręgosłupowi, odciążając tym samym mięśnie.

Materace podwójne i pojedyncze – czym cechują się konstrukcje dla par, a czym dla singli i singielek

Nie oznacza to jednak, że z użytku wyszły materace sprężynowe. Wręcz przeciwnie – dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym wkładka wykonana ze sprężyn wykorzystywana jest w m.in. materacach hybrydowych, które łączą w sobie wygodę konstrukcji piankowych ze stabilnością tradycyjnych rozwiązań. Tego typu materace, dostępne na Materacekrakow.eu, doskonale sprawdzają się w sypialni pary, głównie dzięki innowacyjnym sprężynom kieszeniowym. Elementy te uginają się tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła, co zapobiega przenoszeniu obciążeń na pozostałe elementy łóżka. Dzięki temu nawet jeśli jedna osoba miewa niespokojna sen albo cierpi na zespół niespokojnych nóg, druga połówka może cieszyć się niczym niezakłóconym snem.

W przypadku materacy dla singli i singielek wybór jest prostszy, a jedyne na co warto zwrócić uwagę to rozmiar takiej konstrukcji. Wymiary materaca pojedynczego zaczynają się od 90 × 200 cm do 140 × 200 cm – takie konstrukcje lepiej sprawdzą się w mniejszych sypialniach lub mieszkaniach jednoosobowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021