Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jaki mural powstanie przy Krakowskiej? Zależy do głosów mieszkańców Jastrzębia

Facebook Twitter

Do czwartku (15.07.) trwa głosowanie na jeden z trzech projektów, jakie wybrano w konkursie „Zaprojektuj EKO-mural”. Mural wykonany farbą antysmogową pojawi się na ścianie jednego z bloków w mieście.

Na miejski konkurs nadesłano setkę prac, autorami są jastrzębianie, ale też artyści z Katowic, Poznania czy Warszawy. Autor zwycięskiej koncepcji otrzyma nagrodę w wysokości 5000 złotych, do kogo trafi ta kwota zależy od głosów mieszkańców Jastrzębia.

W finale są trzy prace, projekt numer 1 niebiesko-zielony to przekrój ziemi, od wody do szczytów ze swoją fauną, projekt numer 2 najbardziej kolorowy z przesłaniem, aby każdy wniósł coś od siebie w walce o ochronę środowiska. Trzeci projekt: to postać kobiety, która pochyla się nad korzeniami drzewa.

Zwycięski projekt ozdobi ścianę bloku przy ulicy Krakowskiej. Przypomnijmy: projekt zostanie zrealizowany przy użyciu farby antysmogowej, która neutralizuje tlenki azotu, zmniejsza zanieczyszczenie powietrza formaldehydem, zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni na powłoce oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj