StartWiadomości Wiadomości dnia

Jaki plan działań ma Prezydent Anna Hetman w sprawie jastrzębskiego MZK?

Anna Hetman nie mogła delegować do pracy w związku swojego zastępcy, bo nie zgodzili się na to miejscy radni:

Prezydent, jak wiemy, ma bardzo duży zakres zadań i odpowiedzialność ogromną, więc zawsze te zadania były cedowane na zastępców. Jednak nie mogę dopuścić do sytuacji, aby coś w komunikacji, w całym regionie, nie tylko w Jastrzębiu, było zachwiane. Nie możemy dopuścić do sytuacji patowej, która miała miejsce kilka miesięcy temu, gdzie przez jakiś czas nie było przewodniczącego, było wolne miejsce w zarządzie. Tak naprawdę związek teraz jest w trudnej sytuacji (…). Dodatkowo nie ma wielu zainteresowanych, aby pracować w zarządzie.

Trzeba zakasać rękawy i wziąć się do pracy – podkreśla Anna Hetman:

Aby doprowadzić do takich zmian, by ten związek funkcjonował dobrze, by podjąć odpowiednie decyzje również w kwestii PKM-u. Przede wszystkim należy przygotować dokument, ekspertyzę, która pokaże nam w jakim kierunku należy działać (…). Dyskusje toczą się od dawna, w PKM od wielu, wielu lat (…) dział się coraz gorzej. Dotychczas nie zostały podjęte żadne konkretne działania, więc teraz trzeba już zająć się tą sprawą.

W tajnym głosowaniu kandydaturę Anny Hetman na stanowisko przewodniczącego związku poparło ośmiu delegatów, przy jednym głosie przeciwnym.

Zostaw komentarz