Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jakie będzie lodowisko w Raciborzu? W przyszłym roku otwarcie

Facebook Twitter

Wiadomo więcej na temat tego, jak będzie wyglądać nowe lodowisko w Raciborzu. Jak wiecie z wiadomości Radia 90 w przyszłym roku ma ruszyć jego budowa na gruzach starej ślizgawki Piastor. Jest już gotowy program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji.

O szczegółach projektu mówi Dariusz Polowy, prezydent miasta:

Przesuniemy samą lokalizację płyty lodowiska bliżej granicy działki, dzięki czemu uzyskamy dużo więcej miejsca na parking. Dodatkowo przez tą lokalizację ułatwimy komunikację pieszą od strony bulwarów i planowanej kładki nad Odrą. Dzięki temu np. dzieci, będą mogły szybko i bezpiecznie przejść z okolic rynku na lodowisko. Zyskujemy bardzo duży parking, znacznie większy niż pierwotnie planowano, tafla lodowiska o wymiarach 20×50 metrów. Jest to rozwiązanie jednokondygnacyjne z antresolą.

W budynku obsługi klientów znajdzie się kasa biletowa i wypożyczalnia sprzętu. Czas pobytu na lodowisku mierzony będzie przy pomocy opaski elektronicznej:

To umożliwi nieutrzymywanie sztywnych godzin wejść i wyjść, tylko zależnie od tego, jak kto długo będzie przebywał na lodowisku, tak będzie z tego rozliczony i taką wniesie opłatę. Ta sama opaska będzie również służyła do otwierania i zamykania szafek na ubrania. W związku z tym, nie będzie kluczyków do szafek, nie trzeba będzie ich pilnować. Pomieszczenia techniczne, razem z garażem na elektryczną, bezemisyjną rolbę. Ponadto sala na organizację imprez, jak np. urodziny na łyżwach. Będzie też przeszklona antresola, która umożliwi obserwację osób jeżdżących po tafli lodowiska.

Na nowym lodowisku przygotowany zostanie węzeł sanitarny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy tafli powstanie trybuna, a na terenie całego obiektu będzie można korzystać z WI-FI. Nowe raciborskie lodowisko będzie zadaszone:

Tafla lodowiska będzie całkowicie obudowana dachem i ścianami o konstrukcji lekkiej kratownicy stalowej, w półokrągłym kształcie dachu, pokrytego tworzywem. Niezależnie od tego, po sezonie zimowym, uzyskujemy miejsce na salę zabaw i rekreacji dla dzieci.

Koszt budowy lodowiska to około 4 500 000 złotych. Jego otwarcie zaplanowano na 1 grudnia 2021 roku. Ostateczną decyzję w sprawie jego budowy muszą podjąć radni.

Lodowisko w Raciborzu będzie wzorowane na obiekcie w Ostrowie Wielkopolskim/ www.raciborz.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj