StartSport Wiadomości Wideo

Jakie cele ma Jastrzębski Węgiel w nowym sezonie? [WIDEO]

Ważne, że już trenujemy, nie mogliśmy się tej chwili doczekać – mówi kapitan Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Kosok:

Bardzo długa przerwa, każdy z nas już czekał na ten start. Na pewno do treningu przystąpiliśmy z wielką chęcią. Za nami pierwsze sześć dni, czujemy to troszeczkę w mięśniach, ale na pewno ta praca przyda się i wyjdzie nam na plus. Pierwszy raz się spotkałem z czymś takim, żeby iść na basen. Jednak jest to ciężka praca, a nie rekreacja. Dużo ćwiczeń mamy, jest to ciekawe wprowadzenie w trening.

W zespole nastąpiło wiele zmian. Do Jastrzębia wrócił po kilku latach przerwy libero, Paweł Rusek:

Wydaje mi się, że minęło sześć lat. Ja jeszcze pamiętam starą halę, na tej obecnej graliśmy chyba rok. Dlatego wszystko, co się wydarzyło było jeszcze na poprzedniej hali. Mam nadzieję, że teraz na tej nowej będziemy również tworzyć fajną historię. Bardzo ucieszyłem się z propozycji, aby wrócić. Nie ukrywam, że zawsze miałem sentyment do tego klubu. Tutaj czuję się jak w domu. Nic lepszego nie mogło mnie spotkać, pozostało tylko dawać z siebie wszystko i czekać na efekty.

Nowym-starym zawodnikiem w drużynie jest także środkowy Piotr Hein, który grał już kiedyś jeden sezon w Jastrzębiu. Dlaczego zdecydował się wrócić?

Była to dla mnie najlepsza opcja sportowo, finansowo, rodzinnie. Wszystko ma znaczenie. Na pewno chciałem spróbować swoich sił w zespole, który będzie walczył o wyższe cele. Poza tym, znam środowisko, znam Żory, Jastrzębie, cały ten region. Przychodzę z celami walki o medale, mamy taki zespół, który powinien to robić. (…)

Za nowy skład drużyny, który ma dać sukces klubowi odpowiada trener Fedinado de Giorgi:

Przede wszystkim zależało mi na tym, żeby był to zespół zbilansowany. Zarówno pod względem umiejętności, jak i charakterów. Tylko taki zespół może być konkurencyjny, może zagwarantować nam dobry wynik. Uważam, że to się udało. Zbudowaliśmy naprawdę dobry zespół.

Na co będzie stać drużynę w tym sezonie?

Podstawą jest to, żeby skoncentrować się na sobie, na własnej grze. Jak się okazuje, liga będzie w tym sezonie bardzo wymagająca, wiele klubów zbudowało naprawdę silne drużyny. My jakoś spróbujemy się w tym układzie odnaleźć. Wydaje mi się, że wszystkim zespołom będzie trudno z nami grać. Taki zespół chcę zbudować, który będzie zdolny podjąć rękawice i rywalizować z każdym na najwyższym poziomie.

Nowy sezon siatkarskiej PlusLigi rusza 13 października. Wcześniej, 4 października, odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu. W tym tygodniu rozpoczęła się sprzedaż karnetów na nadchodzący sezon, ceny pozostały bez zmian.

Zostaw komentarz