Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jakie inwestycje planuje Czerwionka-Leszczyny w 2023 roku?

Facebook Twitter

Czerwionka - Leszczyny, podobnie jak inne samorządy w regionie, mówi o trudnym budżecie na 2023 rok. Dochody miasta ustalono na poziomie ponad 183 milionów złotych, natomiast wydatki wyniosą 197 i pół miliona złotych. Na co zostaną przeznaczone pieniądze z tegorocznego budżetu?

O tym Hanna Piórecka – Nowak, rzeczniczka Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach:

Hanna Piórecka – Nowak: Będzie kontynuowana likwidacja niskiej emisji przez podłączenie budynków do sieciowego nośnika ciepła na zabytkowym osiedlu familoków, to jest kwota ponad 4 mln. Mamy w zadaniach również Kolej Plus, tu jest pomoc finansowa dla województwa, rozwój infrastruktury kolejowej poprzez uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębie-Zdrój – Katowice, co dla naszej gminy oznacza przywrócenie kolei przebiegającej przez Palowice.

W planach na 2023 rok są też inwestycje oświatowe:

Hanna Piórecka – Nowak: Ciąg dalszy prac związanych z adaptacją pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębieńsku na pomieszczenia przedszkolne. Bardzo ważnym zadaniem jest także budowa żłobka. To będzie pierwsza tego typu placówka w Czerwionce-Leszczynach. Pod koniec września podpisaliśmy umowę z wykonawcą. Łączna kwota zadania to blisko 9 mln zł, okres realizacji wynosi 26 miesięcy. W tym roku ruszą prace.

Hanna Piórecka – Nowak, rzeczniczka Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach

Są też zabezpieczone środki na inwestycje drogowe:

Hanna Piórecka – Nowak: Mamy też zadania współfinansowane z województwem. To jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego przez rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 924, od ul. Strażackiej aż do skrzyżowania z ul. Parkową wraz z przebudową skrzyżowań przy ul. Armii Krajowej i Wolności.

Przy ulicy Lompy wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024