Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jakie krzesło biurowe wybrać? Podpowiadamy czym się kierować przy zakupie

Facebook Twitter

Odpowiednie krzesło biurowe warunkuje komfortową i spokojną pracę. Jest to fundamentalny element, bez której efektywna praca przy biurku nie może mieć miejsca. Czy jesteśmy w […]

Odpowiednie krzesło biurowe warunkuje komfortową i spokojną pracę. Jest to fundamentalny element, bez której efektywna praca przy biurku nie może mieć miejsca. Czy jesteśmy w stanie optymalnie wykonywać swoje obowiązki z bólem pleców, głowy czy w niewygodnej pozycji?

Niezależnie do tego ile godzin spędzamy na fotelu, warto jest zaopatrzyć się w krzesło biurowe, które zapewni nam ergonomiczną pozycję przed biurkiem. Unikniemy tym wielu godzin u specjalistów, aby zniwelować skutki skrzywionego kręgosłupa i np. niedogodności związane z odcinkiem lędźwiowym. Poniżej podpowiemy jakie krzesło biurowe wybrać i czym się kierować przy zakupie tego, jakże ważnego elementu.

Dobre krzesło biurowe dostosowuje się do naszych ruchów, pozwala uniknąć wielu urazów i zapewnia prawidłową i komfortową pozycję, niezależnie od liczny godzin spędzonych w pozycji siedzącej. Jakie kryteria należy brać pod uwagę wybierając krzesło biurowe?

Ile godzin siedzisz za biurkiem?

Fundamentalne pytanie, które powinien sobie zadać każdy, przed zakupem fotela. Warunkuje to poniekąd to, jakiego produktu musimy szukać. Im więcej godzin spędzonych na krześle, tym lepszej jakości fotel musi być i posiadać więcej funkcji. Szeroka oferta na rynku, pozwala nam na zakup prostego krzesła, na którym wygodnie będzie nam się siedziało do np. 4 godzin, a najlepsze modele umożliwiają komfortową pracę przez 12, a nawet 24 godziny, w przypadku wymagających zawodów.

Co powinno zawierać dobre krzesło biurowe?

Każdy z nas ma inną budowę ciała, cechuje się różnym wzrostem oraz wagą. Z tego względu, bardzo ważną kwestią jest to, aby krzesło biurowe było dopasowane, do indywidualnych predyspozycji danego użytkownika. Umożliwiają to liczne funkcje, które dostępne są w modelach AJ produkty.

Spośród najważniejszych regulacji możemy wymienić:

Regulowana wysokość siedziska – to ona odpowiada za dopasowanie fotela do wzrostu ciała. Za odpowiednią wysokość krzesła uważa się taką, w której stopy znajdują się na podłodze, a plecy przyciśnięte są do oparcia.

Regulacja wysokości oparcia – oparcie musi zapewniać optymalną krzywiznę kręgosłupa. Ta funkcja to właśnie umożliwia.

Regulacja głębokości siedziska – idealna sytuacja jest wtedy, gdy możemy zmieścić pięść między krzesło a kolano, gdy całkowicie oparte są nasze plecy.

Regulacja kąta siedzenia – jest to istotny czynnik, zwłaszcza gdy siedzimy wiele godzin. Wtedy bardzo komfortową sprawą jest możliwość zmiany kąta siedzenia co jakiś czas, odciążając jedną partię ciała na poczet drugiej.

Podczas wyboru odpowiedniego krzesła biurowego zwróćmy również uwagę na takie aspekty jak mechanizmy kołysania czy synchroniczny, dodatkowe akcesoria, zagłówki i podłokietniki, które również warunkują komfort siedzenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj