Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jakie piękno regionu odkrywaliście w tym tygodniu? Były lasy, pola i moczary. To Wakacyjny Album Radia 90!

Facebook Twitter

Spędzają lato w regionie i są z tego dumni! Mieszkańcy regionu, którzy biorą udział w naszym wakacyjnym konkursie wiedzą, że nasz region skrywa dużo tajemniczych i pięknych miejsc. Odkrywamy je razem z Wami w Radiu 90! Prezentujemy Wam wybrane zdjęcia nadesłane w tym tygodniu.

Wakacyjny Album Radia 90, zdjęcie Rafała

Marlena (główna nagroda):

Do wakacyjnego albumu chciałabym dorzucić zdjęcia z cudnego miejsca, jakim jest bardzo urokliwa miejscowość Istebna (powiat cieszyński). Mieszczą się w niej najpiękniejsze lasy, w których można odpłynąć od codzienności, zatopić się w śpiewie ptaków i melodii górskich potoków. Niepowtarzalny las, rzeka z cieplutką wodą, śpiew ptaków, dzika przyroda – niczego więcej nie trzeba, by naładować baterie po pracy. Tutaj zaczynam swój wakacyjny czas każdego roku. Po spacerze wśród drzew, udaję się na wystawę koronki. Polecam każdemu!

Mariusz (wyróżnienie):

Chatka Shreka jest dobrze ukrytym miejscem na moczarach. Znajduje się w środku lasu na Pojezierzu Palowickim (gmina Czerwionka-Leszczyny). Miejsce – nazywane Śląskimi Mazurami – jest poprzecinane ścieżkami rowerowymi. Każdy, kto tutaj przyjeżdża pierwszy raz, z wielkim podziwem patrzy na cudowne krajobrazy, na rzadkie gatunki roślin i zwierząt, rozkoszuje się przepiękną przyrodą i ciszą. Na trasach rowerowych i spacerowych pomiędzy stawami nie ma samochodów, można odpocząć od codziennego pośpiechu i zgiełku.

Wakacyjny Album Radia 90, zdjęcie Mariusza

Edyta:

W Goczałkowicach Zdroju pewne magiczne miejsce istnieje, kto stamtąd wraca przyjemnie się śmieje i błogi wyraz ma na swej twarzy, ponowna wycieczka już mu się marzy. Są to ogrody Kapias kochani, niech nazwa ta prosta was nie omami, są tam rośliny z zakątków świata i piękne ptactwo nad nimi lata. Każdy z regionu powinien odwiedzić, to wam powiedzą nawet sąsiedzi!

Barbara:

A my tegoroczne wakacje spędzamy w hotelu „Rybnickie SPAcery”. Turnus rozpoczynamy od zwiedzenia rybnickiego centrum handlowego, żeby kupić nowe wakacyjne kreacje. Tam wsiadamy do pociągu i ruszamy w trasę. Dojeżdżamy do sąsiedniego Radlina. Tam szybkie orzeźwienie. Podmuch wody dodaje ochłody. Dalej ruszamy do Wodzisławia Śląskiego na Trzy Wzgórza, aby zasmakować trudu rodzinnej jazdy gokartem. Lubimy także bardzo zwierzęta, więc później korzystamy z jazdy konnej w „Kucykolandii” w Marklowicach. Na koniec wracamy do Rybnika i udajemy się na spacer w poszukiwaniu nutrii. Świetna rozrywka dla dzieci i dorosłych. Niestety doba hotelowa „Rybnickich SPAcerów” dobiega końca, więc biegniemy na Kampus odpocząć na dziwacznej ławce w Parku Tematycznym nad Nacyną. By być spełnionym, nie trzeba spędzać wakacji kilkaset kilometrów od domu. Wystarczy się dobrze rozejrzeć i od razu nasuną się pomysły na ciekawe wakacyjne aktywności i piękne miejsca w okolicy.

Rafał:

Zdjęcia zrobione w Wodzisławiu Śląskim, dokładnie w Kokoszycach.

Wszystkim dziękujemy za zgłoszenia w naszym konkursie! W najbliższy poniedziałek (19.07.) ogłosimy kolejny etap zabawy, do wygrania będą kolejne nagrody. Łapcie za aparaty!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj