Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jakub Popiwczak zostaje w Jastrzębskim Węglu: „Wybór był prosty” [WIDEO]

Facebook Twitter

Libero zespołu podpisał dwuletni kontrakt z klubem. Popiwczak jest wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W pierwszym zespole zadebiutował w wieku 16 lat i gra w nim nieprzerwanie od 8 sezonów.

Dlaczego zdecydował się przedłużyć kontrakt z klubem?

Jastrzębie i Jastrzębski Węgiel to mój drugi dom, miejsce, w którym się wychowałem siatkarsko, może nie zaczynałem tu swojej przygody z siatkówką, ale jestem z tym miejscem związany.  Jest mi tu dobrze, mogę się realizować tu indywidualnie, mogę realizować się tutaj z całym zespołem, bo gramy co roku o najwyższe cele, mogę codziennie trenować i grać z zawodnikami najwyższego światowego poziomu i myślę, że więcej nie trzeba mówić. Wybór był prosty.

24-letni Popiwczak od 5 lat roku jest podstawowym libero drużyny. W tym czasie wywalczył z klubem cztery brązowe medale PlusLigi (2013, 2014, 2017, 2019) oraz brąz Ligi Mistrzów (2014). Jest również mistrzem Polski juniorów (2015) oraz triumfatorem Młodej Ligi z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla (2016).

Libero „pomarańczowych” jest także reprezentantem Polski. W minionym sezonie reprezentacyjnym został powołany przez selekcjonera Vitala Heynena do kadry narodowej na Ligę Narodów i wywalczył wraz z nią brązowe medale tych rozgrywek.

Jakub Popiwczak

Ur. 17.04.1996r.
Kluby: Ikar Legnica, Spartakus Jawor, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, Jastrzębski Węgiel.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj