Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jakubowicz zaśpiewa w Radlinie

Facebook Twitter

W sobotę (15.11.) w Miejskim Ośrodku Kultury kolejna edycja imprezy Radlińskie Oblicza Bluesa. Zagrają: Blues Experiance, Murphy Blues, Bluesferajna oraz Martyna Jakubowicz.

Początek koncertu w sobotę (15.11.) o godzinie 16:30.

Martyna Jakubowicz to jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od trzydziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Postrzegana jest jako artystka, która ma osobowość, która myśli. Jest niezależna od mód, konsekwentna w tym, co robi. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny. Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i festiwalach.

Znany muzyk Wojciech Waglewski powiedział o niej, że jest artystką ponadczasową. Od początku swojej kariery występowała z wieloma znakomitymi muzykami jak: Ryszard Skibiński (Kasa Chorych), Andrzej Nowak (TSA), Jan Hnatowicz, Rafał Rękosiewicz, Jerzy Piotrowski (SBB), Aleksander Korecki, Wojciech Waglewski (VooVoo), Mateusz Pospieszalski i Marcin Pospieszalski czy Jerzy Styczyński (Dżem). W wydanej w 2008 r. płycie „Te30te urodziny”, piosenki Martyny Jakubowicz wykonywali: Ewa Bem, Pogodno, Indios Bravos, Bracia, Lipali, Kasia Stankiewicz, Goya, Krzysztof Kiliański, Ela Adamiak, Soomood i Hurt.

Na swoim koncie ma aż trzynaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności, ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”) i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020