Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jan Kanty Pawluśkiewicz pokaże swoje prace w Jastrzębiu. Zaprasza galeria Epicentrum

Facebook Twitter

To kompozytor muzyki teatralnej, filmowej i kabaretowej, pianista, teraz Jan Kanty Pawluśkiewicz przedstawi się mieszkańcom regionu jako malarz. Jego prace pokaże Galeria Sztuki Epicentrum w Jastrzębiu-Zdroju. To obrazy, jakie powstały w różnych cyklach z wykorzystaniem hinduskich żeli rysunkowych, to technologiczna nowinka wśród malarskich materiałów.

www.facebook.com/JanKantyPawluskiewicz/

Kurator wystawy Katarzyna Cybertowicz

Jan Kanty Pawluśkiewicz – znakomity kompozytor muzyki teatralnej, filmowej i kabaretowej, twórca monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych i pianista – twierdzi, że maluje od zawsze. To przez młodzieńcze umiłowanie do rysunku wybrał się na wydział architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m.in. malarstwem, grafiką i rzeźbą. Ale najczęściej posługiwał się rysunkiem, pisząc muzykę. Po raz pierwszy swoje obrazy wystawił w 1999 r. w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu zaprezentował już wiele serii obrazów, rysunków i grafik. Kreuje w nich wyjątkowo fantazyjny i magiczny świat, zawierający szczególny ładunek emocjonalny, pełen baśniowości i radości.

Wernisaż wystawy pod tytułem VOYAGE w piątek 17 września o 17.00

Wystawa VOYAGE, która była już prezentowana m.in. w: Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy i Olsztynie, to ekspozycja zarówno wcześniejszych obrazów, pochodzących z cyklu SENSY – BYTY – MARY, ale też najnowszych, z cykli: ETERYCZNY REALIZM i PHENIBEN. Swoje obrazy Jan Kanty Pawluśkiewicz maluje hinduskimi żelami rysunkowymi, będącymi technologiczną nowinką wśród malarskich materiałów. „Żel mnie fascynuje – wyznaje Jan Kanty Pawluśkiewicz – korzystam z fajerwerków żelu. On się błyszczy, przeskakuje, rozlewa; stwarza wrażenie trójwymiarowości. To rodzaj nadrealistycznych kreacji przeżyć, snów, nadziei, obaw. To świat prawdziwy, ale wizja rozmyta w nierealny sen. Żel-Art to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsywną klasyką”. Architektura w obrazach Jana Kantego Pawluśkiewicza ma w sobie elementy nostalgii za czasami, w których ważna była estetyka przedmiotu, a przez to przyjemność obcowania z tzw. ”pięknem niezależnym”, tak zagubionym we współczesnym świecie.

Ekspozycja wystawy w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu Zdroju, przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.

Wystawa będzie eksponowana w reżimie sanitarnym, ilość miejsc ograniczona.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj