Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Janiszewski: Gdy spada ciśnienie wody, rośnie mi ciśnienie

Facebook Twitter

Gdy mieszkańcom spada ciśnienie wody, rośnie mi ciśnienie- przyznał w Radio 90 burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski. Przypomnijmy, do końca lutego mieszkańcy Książenic i Czuchowa mają problemy z wodą. Z powodu awarii na sieci Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w tych dwóch miejscowościach jest niskie ciśnienie wody. Na kąpiel czy gotowanie, czy zmywanie trzeba czekać do nocy.

Monitorujemy sytuację, ale jesteśmy bezsilni – mówi gospodarz gminy:

Paradoksalnie niskie ciśnienie wody podnosi nasze ciśnienie, ponieważ tak się składa, że my jako samorząd nie jesteśmy odpowiedzialni akurat za ten obszar, który dotyczy wymiany nitki wodociągu. To jest remont wodociągu GPW, czyli poza naszą substancją.

Będziemy apelować do kopalni, aby w tym czasie pobierała mniej wody – podkreśla burmistrz Janiszewski:

Monitorujemy sytuację, apelujemy także do- i to jest ważne- indywidualnych odbiorców wody. Takim hurtowym odbiorcom wody jest kopalnia, która często nie odbiera tej wody do bieżącej działalności, a ją magazynuje. W związku z tym chcemy, żeby kopalnia nam tutaj pomogła i tej wody potrzebowała mniej, przez co te ciśnienie będzie w poszczególnych miejscowościach wyższe.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Katowicach zapewnia, że do końca lutego upora się z awarią.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020