Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Janiszewski: Połączenie kolejowe Rybnik-Gliwice jest ważne dla mieszkańców naszej gminy

Facebook Twitter

Regularne, organizowane w dni robocze połączenie kolejowe Rybnik-Gliwice - to nowość w letnim rozkładzie jazdy Kolei Śląskich. To ukłon nie tylko dla mieszkańców Rybnika, ale także dla ludzi z Czerwionki-Leszczyn - podkreśla poranny gość Radia 90 Wiesław Janiszewski.

Połączenie kolejowe Rybnik-Gliwice
fot. kolejeslaskie.com

Od niedzieli (09.06.) rusza połączenie kolejowe Rybnik-Gliwice. Chodzi o dodatkowe kursy w tygodniu. Połączenie ma być dedykowane ma być przede wszystkim studentom, bo podróż pociągiem trwać ma 49 minut, podczas gdy samochodem, pokonanie trasy zajmuje około pół godziny. Linia przebiega przez Leszczyny, Knurów i Przyszowice. To dobra wiadomość dla mieszkańców – przyznaje burmistrz Czerwionki Leszczyn Wiesław Janiszewski – poranny gość Radia 90:

Wiesław Janiszewski: Cieszymy się z punktu widzenia mieszkańców gminy i miasta potencjalnych pasażerów, cieszymy się na uruchomienie linii kolejowej Rybnik-Gliwice. To porozumienie Metropolia – samorząd województwa – miasto Rybnik – to jest także ukłon w kierunku pasażerów z terenu naszej gminy, bo przebiega przez Leszczyny, a jak wiemy będziemy budować tam  centrum przesiadkowe. Ważna jest także – z punktu widzenia naszych mieszkańców – komunikacja do specjalnej  strefy ekonomicznej w Gliwicach i do centrum, można powiedzieć, życia studenckiego.

Wiesław Janiszewski

Od poniedziałku do piątku na trasie będzie kursowało osiem pociągów Kolei Śląskich na dobę. Od września ma to być 18 pociągów dziennie. Bilet ma kosztować 13,30. A cała rozmowa do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024