Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Janusz Koper: ”Nie wiem dlaczego są tak duże kolejki w wydziale komunikacji”

Facebook Twitter

''Nie wiem dlaczego są tak duże kolejki w wydziale komunikacji, mam nadzieję, że uda się je w końcu rozładować'' - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 Janusz Koper, zastępca prezydenta Rybnika.

Jak już was informowaliśmy, mieszkańcy nawet w nocy przychodzą pod urząd, by stanąć w kolejce, by móc zarejestrować samochód. Czas oczekiwania w internecie na wolny termin to dwa miesiące.

Sprawdziliśmy w sąsiednich miastach, sytuacja jest o wiele lepsza. W Żorach w wydziale komunikacji na wizytę czekamy dwa, trzy tygodnie. W sytuacjach pilnych można umówić się z dnia na dzień. W raciborskim kolejek nie ma, wizytę rezerwuje się trzy tygodnie do przodu i przychodzi na umówioną porę. W wodzisławskim starostwie klienci umawiają się telefonicznie lub mailowo. Czekają kilka dni.

Radio 90: Za czasów prezydenta Fudali już ten problem się pojawiał, on z roku na rok pęcznieje.

Janusz Koper: Zgadza się, dlatego mam nadzieję, że uda nam się rozwiązać ten problem z tego względu, że wygospodarowaliśmy dodatkowe pomieszczenia dla wydziału komunikacji i planujemy zatrudnić dodatkowe osoby, częściowo już się to dzieje na zasadzie przenosin niektórych urzędników w samym urzędzie, myślę że uzupełnimy jeszcze naborem zewnętrznym. W chwili obecnej prowadzimy rozmowy aby zakupić stanowiska komputerowe, sprowadzamy z Warszawy nowe stanowiska, więc postaramy się w najbliższym czasie sytuację poprawić, mam nadzieję, że to jednak poskutkuje.

Problem w tym, że kolejki w Wydziale Komunikacji możemy obserwować już od wielu miesięcy a nawet lat:

Janusz Koper: Tylko zazdrościć w takim razie tym nieco mniejszym miejscowościom. Nie wiem dlaczego w Rybniku z takim razie jest problem, oczywiście mamy jakieś założenia i podstawy aby sądzić dlaczego u nas jest gorzej. U nas też można się zarejestrować internetowo, stworzyliśmy specjalne stanowiska dla firm, które zajmują się handlem samochodami. Jest to problem z którym się musimy zmierzyć i go rozwiązać.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z Januszem Koperem, zastępcą prezydenta Rybnika do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj