Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Janusz Koper o drogach w Rybniku

Facebook Twitter

Miała być gotowa na koncert Roda Stewarta, to się nie udało. Remont ulicy Wielopolskiej w Rybniku skończy się prawdopodobnie z ostatnim dniem września, zapowiedział, Janusz Koper, pełnomocnik prezydenta Rybnika ds dróg i gospodarki komunalnej.

Wielopolska pamięta dawne czasy…

Znikną dziury, które były. Przestanie się rozpadać nawierzchnia. Jednak walka z dziurami była dla nas dużym problemem, ciągle musieliśmy na tą drogę wracać. Przypomnę, że ta droga powstała chyba 30 lat temu, jako położenie asfaltu na tak zwanym byle czym. Była to droga przez las, kiedy w naszych okolicznych lasach stacjonowały wojska radzieckie wybudowano sobie taką drogę dojazdową do zaplecza tychże wojsk i w zasadzie ta droga służyła miastu przez wiele lat, ale już… czołgami nie jeździmy.

Droga zostanie nieznacznie poszerzona, będzie łączyć ulice Mikołowską i Gliwicką oraz trasy wylotowe z miasta. Trwają też prace na Prostej, budowany jest ponad kilometrowy odcinek nowej trasy. Jak już mówiliśmy w Radiu 90: dotychczasowa nawierzchnia została zniszczona w wyniku prowadzonej eksploatacji górniczej. Janusz Koper potwierdził, że magistrat szykuje się do remontu Rudzkiej:

Czekamy na kolejne decyzje, zarówno środowiskowe, jak i pozwolenie na budowę i mam nadzieję, że w tym roku jeszcze zrobimy przetarg na pierwszy odcinek ulicy Rudzkiej, ten który miał być realizowany jako pierwszy. Taki odcinek 2-kilometrowy, głównie w Chwałęcicach, ten najbardziej zniszczony. Tam również, wzdłuż tej drogi, musimy wybudować kanalizację deszczową i jeżeli zima będzie łagodna to część prac będzie prowadzona.

Zakończenie prac na Rudzkiej planuje się na przyszły rok. Co jeszcze? Remonty: Niepodległości, Jastrzębskiej i Pod Lasem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024